miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne infekcje koronawirusem na Sądecczyźnie! Dzisiaj kolejnych 13 osób zarażonych [Raport 15.07.2020]

0 1 257

 

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych infekcjach koronawirusem w Małopolsce. W powiecie nowosądeckim od kilkunastu dni dzień w dzień przybywa nowych infekcji. Dzisiaj to kolejnych 13 osób. Na kwarantannie jest już 2218 osób. W Polsce mamy 38 721 chorych, z czego 1 594 osoby zmarły.

 

Czytaj również: Sandecja gorsza w Suwałkach – KLIK

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 43 osób. To 22 kobiety i 21 mężczyzn, w wieku od 15 do 76 lat, z powiatu wadowickiego (14 osób), nowosądeckiego (13 osób), tatrzańskiego (5 osób), nowotarskiego, limanowskiego, bocheńskiego i oświęcimskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: suskiego, wielickiego, krakowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2173 osób poinformował dzisiaj Sanepid.

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, 2218 osób na kwarantannie! 
W Nowym Sączu na dzisiaj (15 lipca) mamy 47 osoby zainfekowane koronawirusem. W powiecie nowosądeckim jest to natomiast 237 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 2099 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 467, powiat – 1632), 90 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 28, powiat – 62) oraz 29 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 12, powiat – 17).

 

 

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

Przekazujemy również informację o otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 18 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 8 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 9 do 71 lat, z Krakowa i powiatów: tarnowskiego, suskiego, nowosądeckiego (po 3 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, wadowickiego, wielickiego, olkuskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1419 ozdrowieńców.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 80-letniego mężczyzny, mieszkańca Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 47.

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, Agencja (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź