miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne miliony na budowę Powiatowego Centrum Sportu! Mocne wsparcie w ramach RFIL

0 748
Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski odebrał dzisiaj z rąk wicewojewody małopolskiego Józefa Leśniaka czek potwierdzający przyznanie dwóch milionów złotych na budowę Centrum Sportów w Marcinkowicach. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Czytaj również: Zebrali 154 kilogramy dobra! Młodzież z OHP Nowy Sącz wspiera Patryka w rehabilitacji

 
To bardzo dobra wiadomość – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Dotychczas, dzięki staraniom i rozmowom na szczeblu ministerialnym, pozyskaliśmy dofinansowanie do budowy Powiatowego Centrum Sportu w wysokości 4,3 miliona złotych. Teraz dodatkowe dwa miliony. Marcinkowice mają szanse stać się największym centrum sportowym Sądecczyzny. Przypomnę, że od kilku miesięcy trwają już pracę przy budowie hali sportowej wraz ze strzelnicą i ścianką wspinaczkową.
 
Na terenie zewnętrznego kompleksu sportowego znajdą się boiska, bieżnia, miejsce na rzut oszczepem, pchnięcie kulą oraz basen.

 

 

To spełnienie marzeń uczniów Zespołu Szkół w Marcinkowicach, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnych obiektów sportowych, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Chcemy, aby Powiatowe Centrum Sportu było dostępne nie tylko dla uczniów i zawodników, ale też dla mieszkańców Sądecczyzny.
 
Podczas spotkania w sądeckiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, czeki otrzymali również burmistrzowie i wójtowie z terenu Powiatu Nowosądeckiego. Wręczali je posłowie Anna Paluch i Jan Duda oraz wicewojewoda małopolski Józef Leśniak.
 
Fot. Maria Olszowska
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź