miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne pieniądze z programu Aktywna tablica

0 447

Powiat Nowosądecki pozyskał dofinansowanie w wysokości 56 tysięcy złotych dla czterech szkół powiatowych na zakup pomocy dydaktycznych z programu „Aktywna tablica”. Środki pochodzą z budżetu państwa w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024, a zostały przekazane przez wojewodę małopolskiego.

Czytaj również: Uczniowie z Krynicy kształcą się w Italii!

Sprzęt otrzymają szkoły: Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy Zdroju, Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie i Branżowa Szkoła I stopnia w Zespole Szkół Starym Sączu.

Program „Aktywna tablica” opiera się na założeniu, że zadaniem współczesnej szkoły jest między innymi rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym, jak również polegającym na założeniu, że rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole. Szkoła wyposażona w odpowiednie pomoce dydaktyczne, nie tylko będzie mogła realizować nową podstawę programową kształcenia ogólnego i kształcenia w zawodach z wykorzystaniem Technologii Informacyjno-komunikacyjnych, ale również zapoczątkuje proces zmian polegający na tworzeniu i wprowadzeniu do praktycznego działania określonych standardów – innowacji pedagogicznych wypracowanych przez szkołę w trakcie realizacji Programu.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź