miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne wybory uzupełniające na Sądecczyźnie

0 792

Maraton wyborczy w Gminie Łabowa trwa w najlepsze. Po październikowych wyborach samorządowych, w których zwyciężyła Marta Słaby (pokonując rządzącego od 16 lat Marka Janczaka), w minioną niedzielę odbyły się tam wybory uzupełniające do rady Gminy Łabowa (Marta Słaby zrezygnowała z mandatu radnej – należało przeprowadzić wybory uzupełniające w m. Maciejowa).

Czytaj również: Wybory uzupełniające w gminie Łabowa za nami – KLIK

Teraz jak się dowiedzieliśmy zrezygnował kolejny radny tej niewielkiej podsądeckiej gminy. Mowa o Romanie Kronenbergerze, który jak oficjalnie twierdzi – zrezygnował z powodów osobistych. – W związku z tym na dzień 14 kwietnia 2019 zaplanowano kolejne wybory uzupełniające – mówi nam Marta Słaby, Wójt Gminy Łabowa. – Wybory odbędą się w okręgu wyborczym, sołectwie Łosie – dodaje.

Sytuacja w Radzie Gminy jest bardzo komfortowa dla Pani Wójt. 9 radnych wywodzi się z jej ugrupowania „Dla Ludzi, dla Gminy”. Sześcioro jest w opozycji. Kwietniowe wybory mogą jeszcze bardziej umocnić pozycję Marty Słaby, a stosunek głosów w radzie może wynosić 10:5.

Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź