miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejni ozdrowieńcy z Nowego Sącza! Zaraza omija nas szerokim łukiem, oby tak dalej [Raport 26.05.2020]

1 625

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o 34 ozdrowieńcach i tylko 3 przypadkach infekcji koronawirusem w Małopolsce. Dzisiejszy raport jest wyjątkowo pomyślny, statystyki powiększyły się o nowych ozdrowieńców wśród których jest pięcioro mieszkańców naszego Subregionu. W całej Polsce natomiast odnotowano łącznie 22074 przypadków choroby, z czego 1024 osoby zmarły.

 

Czytaj również: List otwarty Jerzego Gwiżdża, prezydenta Nowego Sącza
w latach 1990-1994

 

Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 34 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 17 kobiet i 17 mężczyzn, w wieku od 5 do 83 lat, z Krakowa (9 osób), Nowego Sącza (2 osoby), powiatu krakowskiego (4 osoby), myślenickiego (9 osób), limanowskiego (3 osoby) i bocheńskiego (4 osoba) oraz powiatów: tarnowskiego, oświęcimskiego i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 781 ozdrowieńców. 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u 3 osób. W tej grupie są: młody mężczyzna i mężczyzna w sile wieku z Krakowa oraz młody mężczyzna z powiatu oświęcimskiego. Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1179 osób.

 

 

 

 

 

Na Sądecczyźnie kilka osób chorych, ubywa nakazów kwarantanny
W Nowym Sączu na dzisiaj (26 maja) mamy 5 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 7 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 46 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 28, powiat – 18), 197 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 22, powiat – 175) oraz 91 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 39, powiat – 52).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 83 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. archiwum, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. axxaxa1212 pisze

    Szumowski już posprzedawał wszystkie maseczki to i zakaz schodzi! Brawo.
    Czy aby na pewno byłą jakaś pandemia, a nie sprytny trik, ktory mial na celu: odebrać obywatelom prywatność i prawa obywatelskie, zatrzymać rozwoj OZE i elektrokow, bo branza paliwowa tego nie chce, Chiny vel USA i zmiana mocarstwa, czy powstanie jakakolwiek szzepionka na covid? Pewnie nie, jesli już ta tak skuteczna jak ta na grypę:) A miliardy pojdą do fim.

Zostaw odpowiedź