miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny postęp w sprawie „Sądeczanki”. Złożono wnioski o decyzje środowiskowe

6 1 205

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddział w Krakowie poinformowała o złożeniu wniosku do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (RDOŚ). Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) przez RDOŚ to kolejny, bardzo ważny etap w budowie dwujezdniowej drogi krajowej DK75 na odcinku Brzesko – Nowy Sącz.

 

Czytaj również: Mamy to! Za 57,5 mln złotych wybudują łącznik obwodnic

 

Zgodnie z planami dwujezdniowa droga krajowa nr 75 Brzesko-Nowy Sącz, czyli “sądeczanka” będzie drogą klasy główna przyspieszona, z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu, o długości około 50 km (w zależności od wariantu przebiegu długość odcinka waha się od 43,9 do 51,5 km). Dostępność do niej będzie zrealizowana poprzez węzły i skrzyżowania z jednoczesnym wskazaniem do całkowitego wyeliminowania zjazdów.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
6 Komentarze
 1. miastoNS pisze

  jak to mądrze powiedział miłościwie i na szczęście nam nie panujący arek pseud “złodziej 60tys” mularczyk : “To wielki krok dla sadeczanki” – szkoda że w tył.

 2. keisyr pisze

  Brawo PiS !!!
  Najpierw umocniona droga krajowa 75 na Górze Just – 70 mln brawo PiS !
  Potem most w Kurowie – 200 mln brawo PiS !
  Za chwilę połączenie obwodnic Nowego Sącza (północnej i zachodniej ) – 57 mln brawo PiS !
  W trakcie obwodnica Brzeska na drodze z autostrady do Nowego Sącza brawo PiS

  A dziad Handzel nie ma nawet pieniędzy by jeden mostek na Kamienicy w Nowym Saczu wybudować !
  Tylko dziadowi wojsko musiało postawić most tymczasowy !
  A w kampanii wyborczej Handzel krzyczał “nie będzie nam warszawka dyktować co mamy robić”
  Więc dziadu Handzel, Rząd PiS z Warszawy nie da ci nic !
  Buduj Handzel sam drogi, mosty, wiadukty, obwodnice, przejścia podziemne itp !
  A że nie masz na to pieniędzy to zostaniesz wyrzucony z Ratusza ! Za okłamywanie społeczeństwa !

  Dziekuj Handzel Rzadowi PiS że ci do remontów ulic dokłada !

 3. Bogdan pisze

  Pan Redaktor zgrabnie posługuje się słowem “będzie”. Już się cieszymy i też “będziemy” głosować na PIS, ale zaraz po tym, jak powstanie droga. Na obiecanki już nie reagujemy. Od warunków środowiskowych można się odwołać. Temat może utknąć, a my “będziemy” jeszcze długo jeździć z zawrotną średnią prędkością 30km/h do autostrady. Dziękujemy władzy za sukces jakim jest wystąpienie, po 6 latach rządzenia, z prośbą (do siebie) o te upragnione warunki. 9 posłom PIS z naszego okręgu żczymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym oraz podwyżek pensji nie mniejszych niż 60%.

 4. xax2323 pisze

  Samo GDDik drogowcy i politycy mówili, że nie ma pieniedzy i nie jes realnym zbudowani Sadeczanki w wariancie dwoch tuneli i aż 7 mld. Najdrozsza droga w Europie poza tunelami La Manche 🙂
  Swoją drogą musieli dodać te warianty stawiane przez gminy bo nie było by zgody środowiskowej. Ot co taki trik i tyle. 6 lat minie szybko, a decyzja straci swój urok. I można od nowa.

 5. Marek pisze

  Heh, kiedy ludzie myślą, że Rząd ma swoje pieniądze… lel

 6. Mieszkaniec pisze

  Drodzy mieszkańcy gminy Gnojnik, Czchów i Łososina. Musimy bardziej naciskać swoich włodarzy. W końcu umowa między gminami była prosta – sojusz dla Wariantu Samorządowego albo nic. A teraz – gmina Iwkowa wójt Kamiński autor Samorządowego siedzi cicho jak mysz bo ugrał wszystko co chciał (w gminie ZERO wyburzeń, zachowane ujęcia wody a dostęp do nowej drogi jak marzenie). Podobnie cicho siedzi Chełmiec i jakoś niemrawie Łososina (polityka?). A przecież chyba było jasne że gminy wspólnie godzą się tylko i wyłącznie na jeden wariant i na żaden inny i na takie porozumienie sporo też poświęcili. A teraz nasi włodarze pozują z bojowymi postawami ale jakoś nie wywierają presji na swoich sąsiadów tych wszystkich którzy stali się teraz bierni (szczególnie na wójta Iwkowej) bo na chwilę obecną to wygląda tak jakby dali się wrobić jak dzieci w porozumienie na którym jedna gmina Iwkowa ugrała wszystko co chciała i wójt tej gminy zachowuje aię jakby zapomniał że to był autorem sojuszu dla Wariantu Samorządowego.

Zostaw odpowiedź