miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny skokowy przyrost zakażeń na Sądecczyźnie! Koronawirus szaleje [Raport 02.07.2020]

2 5 672

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych przypadkach infekcji koronawirusem w Małopolsce. Niestety w powiecie nowosądeckim ponownie zanotowano bardzo dużo nowych przypadków choroby. Dzisiaj to kolejnych 19 zakażeń. W samym Nowym Sączu 4 przypadki. Łącznie w Małopolsce to 29 nowych infekcji. W całej Polsce natomiast odnotowano już 35 146 zakażeń, z czego 1 492 osoby zmarły.

 

Czytaj również: Most zastępczy DMS-65 na Kamienicy?
Jest pomysł na pomoc mieszkańcom! [Interpelacja]

 

 

– Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 29 osób. To 13 kobiet i 16 mężczyzn, w wieku od 5 do 76 lat, z powiatu nowosądeckiego (19 osób), Nowego Sącza (4 osoby), powiatów: wadowickiego i olkuskiego (po 2 osoby) oraz oświęcimskiego i tatrzańskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1792 osób – poinformował dzisiaj Sanepid.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 3 kobiety i 6 mężczyzn, w wieku od 10 do 77 lat, z powiatu suskiego (5 osób), oświęcimskiego (2 osoby), tarnowskiego i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1246 ozdrowieńców.

 

 

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, przybywa osób na kwarantannie!
W Nowym Sączu na dzisiaj (2 lipca) mamy 10 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 85 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 673 osoby przebywały na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 107, powiat – 566), 110 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 33, powiat – 77) oraz 28 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 11, powiat – 17).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. ARTshok pisze

    Mateusz Morawiecki przekonywał, że “koronawirus jest w odwrocie”.

  2. ala pisze

    Koronawirus na usługach PiS. Morawiecki odwołał pandemię, by starsi poszli do urn.

Zostaw odpowiedź