miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejny wysyp nowych przypadków koronawirusa, tylko dzisiaj 25 nowych infekcji! Ponad 2000 osób na kwarantannach [Raport 13.07.2020]

0 1 996

 

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych infekcjach koronawirusem w Małopolsce. Na Sądecczyźnie mamy kolejny dzień z bardzo dużym przyrostem zachorowań. Dzisiaj to 21 osób z powiatu nowosądeckiego oraz 4 z Nowego Sącza. Na kwarantannie jest już 2145 osób. W Polsce mamy 38 190 chorych, z czego 1 576 osób zmarło.

 

Czytaj również: UWAGA! Śmiertelny wypadek w Starym Sączu! Droga zablokowana

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 38 osób. To 23 kobiety i 15 mężczyzn, w wieku od 2 do 84 lat, z powiatu nowosądeckiego (21 osób), Nowego Sącza i powiatu tatrzańskiego (po 4 osoby), nowotarskiego (3 osoby), Krakowa i powiatu miechowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatu gorlickiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2086 osób poinformował dzisiaj Sanepid.

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, 2145 osób na kwarantannie! 
W Nowym Sączu na dzisiaj (13 lipca) mamy 42 osoby zainfekowane koronawirusem. W powiecie nowosądeckim jest to natomiast 212 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 2024 osoby przebywały na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 426, powiat – 1598), 91 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 29, powiat – 62) oraz 30 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 12, powiat – 18).

 

 

 

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

Przekazujemy również informację o otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To dwóch chłopców, jeden z Krakowa, a drugi z powiatu krakowskiego, którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1370 ozdrowieńców. 

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, Agencja (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź