miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejnych 12 przypadków zarazy na Sądecczyźnie! W Małopolsce już 1700 osób zainfekowanych [Raport 29.06.2020]

1 1 947

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych przypadkach infekcji koronawirusem w Małopolsce. Niestety w powiecie nowosądeckim ponownie skokowo wzrosła liczba przypadków choroby, tylko dzisiaj to kolejnych 10 zakażeń. W Nowym Sączu to 2 nowe osoby. Łącznie w Małopolsce to 16 nowych przypadków choroby. W całej Polsce natomiast odnotowano już 34 154 zakażenia, z czego 1 444 osoby zmarły.

 

Czytaj również: Most zastępczy DMS-65 na Kamienicy?
Jest pomysł na pomoc mieszkańcom! [Interpelacja]

 

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 16 osób. To 9 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 3 do 62 lat, z powiatu nowosądeckiego (10 osób), Nowego Sącza i powiatu limanowskiego (po 2 osoby) oraz Krakowa i powiatu gorlickiego ( po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1701 osób – poinformował dzisiaj Sanepid.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To dwóch chłopców z powiatu oświęcimskiego, którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1195 ozdrowieńców.

 

 

 

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, przybywa osób na kwarantannie!
W Nowym Sączu na dzisiaj (29 czerwca) mamy 3 osoby zainfekowane koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast są to 24 przypadki. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 441 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 40, powiat – 401), 124 osoby przebywały na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 31, powiat – 93) oraz 28 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 11, powiat – 17).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. gajos pisze

    “Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie” powiedział premier Mateusz Morawiecki.
    No i mądry on jest???

Zostaw odpowiedź