miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejnych 14 przypadków koronawirusa na Sądecczyźnie! Rośnie liczba osób na kwarantannie [Raport 05.07.2020]

0 2 989

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych przypadkach infekcji koronawirusem w Małopolsce. Ponownie w powiecie nowosądeckim zanotowano bardzo dużo nowych przypadków choroby. Dzisiaj to kolejnych 14 zakażeń. W całej Polsce natomiast odnotowano już 35 950 zakażeń, z czego 1 517 osób zmarło.

 

Czytaj również: Most zastępczy DMS-65 na Kamienicy?
Jest pomysł na pomoc mieszkańcom! [Interpelacja]

 

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 17 osób. To 10 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 3 do 81 lat, z powiatu nowosądeckiego (14 osób), olkuskiego (2 osoby) i tatrzańskiego (1 osoba). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1851 osób – poinformował dzisiaj Sanepid.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 11 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 6 kobiet i 5 mężczyzn, w wieku od 6 do 70 lat, z powiatów: suskiego i tarnowskiego (po 3 osoby), oraz Tarnowa, Krakowa i powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego, krakowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1290 ozdrowieńców.

 

 

 

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, przybywa osób na kwarantannie!
W Nowym Sączu na dzisiaj (5 lipca) mamy 19 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 115 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 1024 osoby przebywały na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 132, powiat – 892), 102 osoby przebywały na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 24, powiat – 78) oraz 27 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 11, powiat – 16).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, Agencja (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź