miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejnych 19 infekcji zarazą na Sądecczyźnie! Koronawirus nie odpuszcza [Raport 07.07.2020]

1 3 941

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych infekcjach koronawirusem w Małopolsce. Ponownie w powiecie nowosądeckim zanotowano znaczny przyrost osób zainfekowanych. Dzisiaj to 18 przypadków w powiecie nowosądeckim oraz 1 w Nowym Sączu. Sądecczyzna z 213 przypadkami (powiat + miasto) zajmuje drugie miejsce w Małopolsce pod względem infekcji. Pierwszy jest Karków. W całej Polsce natomiast odnotowano już 36 412 zakażeń, z czego 1 528 osób zmarło.

 

Czytaj również: Most zastępczy DMS-65 na Kamienicy?
Jest pomysł na pomoc mieszkańcom! [Interpelacja]

 

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 21 osób. To 10 kobiet i 11 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat, z powiatu nowosądeckiego (18 osób), Krakowa, Nowego Sącza oraz powiatu wadowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 6 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1884 osób – poinformował dzisiaj Sanepid.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 19 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 6 kobiet i 13 mężczyzn, w wieku od 13 do 60 lat, z powiatu suskiego (7 osób), Krakowa i powiatu oświęcimskiego (po 3 osoby), powiatu tarnowskiego (2 osoby) oraz powiatów: krakowskiego, chrzanowskiego, wadowickiego i bocheńskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1310 ozdrowieńców.

 

 

 

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, 1144 osoby na kwarantannie!
W Nowym Sączu na dzisiaj (7 lipca) mamy 20 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast są to 134 przypadki. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 1033 osoby przebywały na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 149, powiat – 884), 82 osoby przebywały na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 18, powiat – 64) oraz 29 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 12, powiat – 17).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, Agencja (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. izzy65 pisze

    Co najmniej 151 osób zakaziło się koronawirusem na weselu we wsi Nawojowa w województwie małopolskim. Na kwarantannę skierowano blisko tysiąc kolejnych. – To obecnie najpoważniejsze ognisko w Małopolsce – informują przedstawiciele lokalnego sanepidu. Pierwsze zakażenia wykryto na dwa tygodnie po weselnej imprezie, która odbyła się 11 czerwca – w Boże Ciało. Po tym, jak SARS-CoV-2 potwierdzono u dziewięciu osób, przebadano wszystkich gości weselnych i obsługę sali. U pracowników testy wyszły negatywne, ale zakażeń wśród weselników wciąż przybywało.

Zostaw odpowiedź