miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koniec piwa Pilsweizer! Grybowski Browar zmienia nazwę piwa na…

1 4 245

Browar Pilsweizer S.A. z Siołkowej w gminie Grybów, wkrótce zmieni nazwę swoich piw. Firma produkująca już 20 rodzajów złotego trunku, przez ostatnie lata miała problemy z zastrzeżeniem swojego znaku towarowego, dlatego jej właściciele postanowili podjąć tę przełomową decyzję. Już wkrótce, zamiast piwa Pilsweizer, zobaczymy na sklepowych półkach… Pilsvara!

 

Czytaj również: Na rondzie pod prąd, a jak trzeba to i po chodniku, czyli zdolności sądeckich kierowców [WIDEO]

 

Andrej Chovanec wraz ze swoim ojcem zakupili grybowski Browar w 2005 roku. Mimo wielu trudności, uruchomili linię produkcyjną piwa Pilsweizer, które w ostatnich latach na browarniczym rynku radzi sobie naprawdę dobrze, a firma z roku na rok notuje coraz większą sprzedaż.

Niestety, do dzisiaj grybowska firma nie uporała się z formalnościami dotyczącymi zastrzeżenia nazwy piwa Pilsweizer, dlatego też jej właściciele postanowili zmienić ją na Pilsvar. – Ufam, że to nie będzie duże zaskoczenie, ale jestem zmuszony zmienić nazwę piwa. Nie będzie to duża zmiana, ale piwo będzie się nazywać Pilsvar. Było to konieczne i obecnie nowa nazwa jest już zastrzeżona – mówi w rozmowie z miastoNS.pl Andrej Chovanec, właściciel Browaru Pilsweizer.

Mimo zmiany nazwy, z pewnością nie zmieni się doskonały smak aż 20 rodzajów grybowskiego piwa. Już wkrótce na miastoNS.pl pełny wywiad z Andrejem Chovancem!

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Marek Jaśkiewicz

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Marek pisze

    Polsilver…

Zostaw odpowiedź