miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koniuszowa: Uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny! [ZDJĘCIA]

0 175

W Szkole Podstawowej im. Generała Franciszka Gągora w Koniuszowej uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza św. o godz. 8:00 w Kaplicy w Koniuszowej. Następnie podopieczni wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do placówki edukacyjnej na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Uczniowie przywitali nowy rok szkolny! [ZDJĘCIA]

 

Uroczystość rozpoczęła się komendą „Baczność!”, a po niej został wprowadzony sztandar szkoły, następnie wszyscy zgromadzeni odśpiewali wspólnie hymn państwowy. Potem zabrał głos dyrektor szkoły Jarosław Gliński, który powitał wszystkich bardzo serdecznie. Później wystąpili uczniowie z klasy drugiej i trzeciej, którzy pod opieką Marii Roli i Haliny Damasiewicz przygotowały krótką akademię.

Dzieci wspomniały, że nie zawsze był taki pierwszy września, kiedy to uczniowie słyszały szkolny dzwonek, gdyż w 1939 roku zamiast szkolnego dzwonka usłyszały świst kul i wycie syren. W swoim wystąpieniu przypomniały również, że skończył się czas beztroski i czeka ich dziesięć miesięcy wytężonej pracy. W dalszej części uroczystości dyrektor szkoły powitał nauczycieli, którzy po raz pierwszy rozpoczynają pracę w tej szkole oraz nowych uczniów. Wszystkim życzył dużo sukcesów i satysfakcji ze zdobywanej wiedzy i umiejętności.

Na inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Generała Franciszka Gągora w Koniuszowej oprócz uczniów byli również rodzice, dziadkowie, dyrektor oraz nauczyciele.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: SP Koniuszowa

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź