miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Konspol Holding z oświadczeniem w sprawie trefnego mięsa

1 3 106

Globalny potentat branży drobiarstwa, nowosądecka firma Konspol Holding wydała oświadczenie w sprawie partii produktów, które mogły zostać wytworzone z “trefnego” mięsa z chorych zwierząt. Cała afera została wykryta dzięki programowi Superwizjer, wyemitowanego na antenie TVN.

– Kilka dni temu wydaliśmy oświadczenie na naszej stronie internetowej, dokładnie 31 stycznia – mówi pracownik firmy pragnący zachować anonimowość. – Przez jeden dzień mięliśmy trudności z odbiorcami towaru. Teraz sytuacja jest w normie. Pracujemy normalnie. Cała procedura jest formalnością, dzięki której budujemy zaufanie i potwierdzamy je na rynku – dodaje pracownik firmy Konspol.

Czytaj również: Sądecczyzna: Dwie tony mięsa
z chorych oraz padłych krów trafiły do sprzedaży!

Całe oświadczenie firmy Konspol Holding:

“Konspol Holding został wczoraj poinformowany, iż partia mięsa wołowego zakupionego przez firmę jako składnik wyrobów gotowych lub wędlin pochodziła z ubojni, która została przedstawiona w reportażu telewizyjnym jako sprzedająca również mięso zwierząt chorych. Mimo, że nie ma żadnych dowodów świadczących o tym, że partia mięsa wołowego zakupiona przez Konspol pochodziła z partii skażonej, a jedynie, iż rzeźnia, od której Konspol mięso zakupił zaopatrywała się w ubojni przedstawionej w reportażu i nie była badana przez inspektorów weterynaryjnych.

Konspol zdecydował się na natychmiastowe wycofanie partii towaru zawierającego mięso z tej ubojni dostarczone do klientów i zatrzymanie pozostałej partii w magazynie do czasu kontroli weterynaryjnej.

Potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych przez Grupę Konspol produktów są prestiżowe nagrody i wyróżnienia otrzymane na szeregu Międzynarodowych Targów i Konkursów. Wiele produktów posiada także znak Zdrowej Żywności Atestowanej.

Konspol Holding oraz Konspol Bis są nowoczesnymi zakładami drobiarskimi spełniającymi wymogi Unii Europejskiej i posiadają certyfikaty wystawione przez Głównego Lekarza Weterynarii poświadczające uprawnienie w zakresie eksportu produktów z mięsa drobiowego oraz w zakresie produkcji i eksportu mięsa drobiowego w tuszkach i elementach na rynki państw członkowskich Unii Europejskiej.

Potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych przez Grupę Konspol produktów są prestiżowe nagrody i wyróżnienia otrzymane na szeregu Międzynarodowych Targów i Konkursów. Wiele produktów posiada także znak Zdrowej Żywności Atestowanej. Konspol jest bardzo zaniepokojony faktem, iż w naszych produktach mogły znaleźć się składniki nie odpowiadające najwyższym standardom bezpieczeństwa, dlatego wszystkie partie produktów zawierające mięso wołowe pochodzące z ubojni przedstawionej w reportażu są wycofywane.

Klientów indywidualnych, którzy kupili produkty firmy Konspol wymienione w załączniku prosimy o natychmiastowy zwrot do punktów, w których dokonali zakupu.

Partie, które zostały wycofane ze sprzedaży:

Nazwa towaru | Wersja handlowa

Kiełbaska z wołowiną XL – 676/1

Kiełbaska z wołowiną XL – 780/1

Cheeseburger wołowy 165g – 515/C/1

Cheeseburger wołowy 165g – 553/C/1

Cheeseburger wołowy 165g – 581/C/1

Frankfurterki z wołowiną 280g – 822/1

Frankfurterki z wołowiną 280g – 973/1

Pierożki Chinkali 240g – 530/C/1/28

Burger wołowy 240g – 764/I

Burger wołowy w bułce 170g – 582/C/1

Burger wołowy w bułce 170g – 557/C/1

Burger wołowy w bułce 170g – 421/C/1

Burger wołowy w bułce 170g – 518/C/1

Burger wołowy 240g – 631/I

Tortilla z wołowiną 250g –785/I

Tortilla z wołowiną 250g – 821/I

Tortilla z wołowiną 250g – 785/I

opr. Rafał Kmak
fot. (archiwum) firma konspol

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Jacek pisze

    Za Gomułki, afera mięsna skończyła się karą śmierci kierownika czy dyrektora Wawrzyckiego! Czy był winny? Raczej został kozłem ofiarnym? Ale to były wyroki, nie żebym to pochwalał, ale teraz dostanie taką grzywnę? No cóż, takie sądy.

Zostaw odpowiedź