miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koronawirus Niskowa! Potwierdzone kolejne przypadki zarazy na Sądecczyźnie

0 3 577

W Niskowej (gm. Chełmiec) potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u proboszcza tamtejszej parafii. Ksiądz w nienajlepszym stanie przebywa w krakowskim szpitalu. Osoby mające z nim styczność proszone są o kontakt z sanepidem lub parafią. Władze województwa małopolskiego poinformowały również o kolejnych przypadkach infekcji w Małopolsce. Niestety jedna osoba zmarła.

 

Czytaj również: 10 rad dla wszystkich jak chronić zdrowie psychiczne podczas epidemii

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych osób: mężczyzny w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, osoby niepełnoletniej z powiatu gorlickiego i mężczyzny w sile wieku z powiatu nowosądeckiego. Aktualnie 3 osoby przebywają w izolacji domowej, a 2 są hospitalizowane – informuje Wojewoda Małopolski. – Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest też 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który zmarł w Szpitalu w Myślenicach. Zmarły miał choroby współistniejące.

 

 

Dzisiaj również na swoim profilu facebook wikariusz parafii Niskowa (gm. Chełmiec) poinformował, iż pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa ma proboszcz. – Jak już pewnie większość mieszkańców parafii wie nasz proboszcz. Jest to smutna wiadomość – niestety wynik księdza proposzcza na obecność koronawirusa jest dodatni. Ksiądz został zabrany do Krakowa, do szpitala. Jego stan jest nienajlepszy, nie czuł się dobrze – informuje wikariusz Bogusław Tokarz. Kto miał kontakt z księdzem od 20 marca musi się zgłosić do sanepidu albo skontaktować się ze mną apeluje.

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Rafał Kmak
fot.: archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź