miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koronawirus Stary Sącz – dezynfekcja, bepłatne parkowanie! A jak w Nowym Sączu?

0 680

Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek podjął decyzję o możliwości bezpłatnego korzystania z miejsc parkingowych na terenie Starego Sącza. Dodatkowo podjął działania profilaktyczne mające na celu zminimalizowanie ryzyka złapania infekcji koronawirusa w miejscach użyteczności publicznej. Radni Nowego Sącza również proszą o możliwość bezpłatnego korzystania z parkingów.

 

Czytaj również: OFICJALNIE! Koronawirus Limanowa, Koronawirus Krynica
– potwierdzone przypadki infekcji zarazą – KLIK

 

Jako samorząd robimy wszystko, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Profilaktyka jest najważniejsza. Musimy pilnować się także sami. Zachęcam do załatwiania spraw przez internet, ograniczenia spotkań, pozostania w domu jeżeli to możliwe, śledzenia i stosowania się do komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego  apeluje na swoim profilu FB Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

 

 

Włodaż starosądeckiego grodu już wcześniej podjął decyzję o zaniechaniu z pobierania opłat za miejsca parkingowe obsługiwane przez samorząd.

 

 

 

A jak sytuacja wygląda w Nowym Sączu? Na chwilę obecną nie wprowadzono zwolnień związanych z opłatami za parkowanie w Nowym Sączu. Apelują o to radni Klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz. Wystosowali w tej sprawie oficjalne pismo do Prezydenta Nowego Sącza. Zwrociliśmy się do Prezydenta Ludomira Handzla z wnioskiem o bezpłatne parkingi na czas epidemii  informują miejscy radni.  Niestety Prezydent Handzel nie przychylił się do naszej prośby. W Starym Sączu można, w Nowym Sączu nie można. Decyzje w Krakowie i Starym Sączu związane z bezpłatnym parkowaniem podjął prezydent Majchrowski i Burmistrz Lelek, natomiast prezydent Handzel podkreśla, że musiałaby to być decyzja rady miasta  dodają.

 

 

 

 

Działania Urzędu Miasta Nowego Sącza w związku z pandemią koronawirusa:

  • 1000 kursów taxi dla osób 60+
  • Przesunięcie terminu płatności podatków i opłat lokalnych
  • Miasto sfinansuje żywność dla personelu sądeckiego szpitala
  • Akcja “Korki od prezydenta”
  • Środki zabezpieczenia osobistego dla mieszkańców
  • Obniżenie czynszu do 1 zł w miejskich lokalach użytkowych

Opr.: Rafał Kmak
fot. Facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź