miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koronawirus Stary Sącz – pierwszy przypadek zarazy! Coraz więcej ozdrowieńców [Raport 16.04.2020]

0 2 491

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych zakażeniach Covid-19 w Małopolsce. Niestety wśród zarażonych są mieszkańcy Sądecczyzny (m.in. osoba mieszkająca na terenie gminy Stary Sącz). W całym województwie mamy na dzisiaj 575 infekcji oraz 39 ozdrowieńców. W Polsce natomiast jest to 7918 osób, z czego 314 zmarło.

 

Czytaj również: Przepiękne wykonanie nowosądeczanki Paulinki Fedko
utworu „Wszystko będzie dobrze” [Nagranie] – KLIK

 

Z ogromną przyjemnością przekazujemy dobrą wiadomość. Otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o 13 nowych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 11 kobiet i 2 mężczyzn, w wieku od 32 do 74 lat, którzy w większości przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 4 osób. W tej grupie są 3 kobiety i 1 mężczyzna, w wieku od 19 do 58 lat, z Krakowa, powiatu limanowskiego, myślenickiego i brzeskiego (po 1 osobie). Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji.

Rano sanepid podał informację, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 10 osób. W tej grupie jest 7 kobiet i 3 mężczyzn, w wieku od 11 do 57 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu tarnowskiego (3 osoby), brzeskiego (2 osoby) i bocheńskiego (2 osoby).

 

 

Burmistrz Starego Sącza na swoim profilu Facebook poinformoawał o pierwszym przypadku koronawirusa na terenie gminy Stary Sącz. – Niestety jest w naszej gminie także pierwszy potwierdzony przypadek Covid-19. Życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia! 

 

 

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim ponad 82 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź