miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koronawirus w sądeckim szpitalu! Nowe przypadki zarazy na Sądecczyźnie [Raport 25.06.2020]

0 1 272

Zakażenie koronawirusem wykryto u 85-letniego mężczyzny, pacjentka neurologii. Oddział został zamknięty, a jego personel (16 osób) poddany jest kwarantannie. Lekarze i pielęgniarki, którzy opiekowali się pacjentem w czasie pobytu na oddziale zostaną przebadani pod kątem Covid-19. Od pozostałych pacjentów nadal przebywających na oddziale pobrany został wymaz. Mężczyznę przewieziono do szpitala w Krakowie.

 

Czytaj również: Najlepsza szkoła w Powiecie nowosądeckim zaprasza!
Trwa nabór w Nawojowej [Zdjęcia, nagranie]

 

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała dzisiaj (25 czerwca) o 11 ozdrowieńcach w Małopolsce i 1 przypadku infekcji koronawirusem w powiecie nowosądeckim. Łącznie w powiecie w ciągu ostatnich kilku dni przybyło 6 osób zainfekowanych Covid-19. W całej Polsce natomiast odnotowano łącznie 33 119 przypadków choroby, z czego 1412 osób zmarło. 

Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację o kolejnych 11 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 4 kobiety i 7 mężczyzn, w wieku od 10 do 88 lat, z powiatu suskiego (4 osoby), Krakowa i powiatów: oświęcimskiego, myślenickiego (po 2 osoby) oraz limanowskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1141 ozdrowieńców – informuje Sanepid.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 3 kobiety i 8 mężczyzn, w wieku od 16 do 83 lat, z Krakowa (6 osób), powiatu oświęcimskiego (2 osoby) oraz powiatów: nowosądeckiego, krakowskiego i nowotarskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1640 osób.

 

 

 

Na Sądecczyźnie przybywa infekcji i osób na kwarantannie
W Nowym Sączu na dzisiaj (25 czerwca) mamy 1 osobę zainfekowaną koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 5 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 292 osoby przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 11, powiat – 281), 93 osoby przebywały na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 23 powiat – 70) oraz 25 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 11, powiat – 14).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,7 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. archiwum, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź