miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kozłowski: „Chciałem podziękować tym nauczycielom, którzy nie zostawili uczniów”

0 653

Obecny Marszałek Województwa Małopolskiego oraz nowy pełnomocnik Okręgu nr 14 Witold Kozłowski uważa, że strajk nauczycieli to polityczna gra Związku Nauczycielstwa Polskiego. Podziękował również tym pedagogom, którzy nie pozostawili swoich uczniów.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Janczyk przekazał pałeczkę Kozłowskiemu

 

– Z informacji, które zaczerpnąłem z Kuratorium Oświaty wynika, że w naszym okręgu ok. 70 procent szkół ponadgimnazjalnych (powiaty) jest w trakcie strajku. Jeżeli chodzi o szkoły dla których organem prowadzącym są gminy i miasta, to sytuacja wygląda trochę inaczej – w niektórych jest powyżej 50 procent, a w niektórych poniżej 50 procent (udział w strajku). Nie wszyscy w równej mierze chcą uczestniczyć trochę w politycznych grach Związku Nauczycielstwa Polskiego. Chciałem podziękować tym nauczycielom, którzy nie zostawili swoich uczniów – powiedział Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Marszałek Województwa Małopolskiego jest z wykształcenia nauczycielem – pracował w różnych typach szkół, blisko 9 lat w Kuratorium Oświaty, a więc posiada spore doświadczenie w szkolnictwie. Ma on nadzieję, że strajk nauczycieli zakończy się szybko.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź