miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Krynica-Zdrój: Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

0 1 741

 

Na krynickim deptaku, pod pijalnią główną odbyła impreza, podczas której mieszkańcy regionu mogli zaznajomić się z projektami realizowanymi na terenie Województwa Małopolskiego. Krynica-Zdrój była drugim punktem na mapie wydarzenia. Pierwszy miał miejsce w Myślenicach. Wszystko to pod nazwą: “Mobilny  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich”.

 

Czytaj również: Raport o stanie Powiatu i jednogłośne absolutorium!

 

– Zaaranżowaliśmy specjalne miasteczko namiotowe, w którym stoi nasz specjalny okrągły, biały namiot sferyczny. Przygotowaliśmy także szereg atrakcji, takich jak stoiska wystawiennicze realizatorów funduszy unijnych, konkursy, gry i zabawy dla dzieci – mówi Wojciech Piech, Sekretarz Województwa Małopolskiego. – Każdy zainteresowany może tutaj dowiedzieć się więcej na temat możliwości otrzymania środków unijnych na rozpoczęcie i rozwinięcie swojej działalności gospodarczej, rozwoju ścieżki zawodowej, czy możliwościach wsparcia instytucji lub organizacji pozarządowej – dodaje Piech.

Wśród atrakcji przewidzianych podczas wydarzenia można było m.in.: odbyć warsztaty tworzenia biżuterii, degustować wody lecznicze, obejrzeć pokazy sportowe i warsztaty plastyczne, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Najmłodszym umili czas profesjonalni animatorzy w bezpłatnej strefie zabaw.

 

 

Dodatkowo eksperci z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Nowym Sączu, Małopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące dotacji dla firm, instytucji i organizacji pozarządowych oraz rozwoju osobistej ścieżki zawodowej.

 

Przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy: Rafał Kmak oraz Miłosz Drożdż

– Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie jako instytucja województwa małopolskiego realizuje projekty, w których możliwy jest rozwój kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych oraz nowy start osób powracających do Małopolski z zagranicy – informuje Rafał Kmak, odpowiedzialny za promocję w Wojewódzkim Urzędzie Pracy (delegatura w Nowym Sączu). – Projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców województwa – można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego Bilansu Kariery – dodaje Kmak.

– Z kolei dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy jest projekt „Nowy Start w Małopolsce“, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce – uzupełnia Miłosz Drożdż, odpowiedzialny za promocję w Wojewódzkim Urzędzie Pracy (delegatura w Nowym Sączu).

Twój Partner w biznesie
Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informowała o możliwości wzięcia udziału w projektach współfinansowanych ze środków UE, które MARR realizuje obecnie, jak też planuje realizować w przyszłości. Była możliwość skorzystania z konsultacji w zakresie związanym z dokumentacją konkursową, przygotowaniem biznesplanów, projektów, itp.

  • Projekt Dobry Czas na Pracę – projekt skierowany do osób powyżej 30 roku życia, niepracujących, które chcą podnieść swoje kwalifikacje i znaleźć zatrudnienie.
  • ,,Dobry Czas na Biznes” dla osób zakładających działalność gospodarczą w wieku 30 lat i więcej
  • ,,Lider CSR – zarządzanie wiekiem” dla przedsiębiorców.
  • Małopolskie bony rozwojowe
  • Projekt Akademia Menadżera – skierowany jest do właścicieli, kadry zarządzającej oraz pracowników objętych planami awansu z MŚP.
  • Projekt Dobry Czas na Adaptację do Zmian – w ramach projektu osoby zwolnione z przyczyn nie dotyczących pracownika, przewidziane do zwolnienia, zagrożone zwolnieniem lub odchodzące z rolnictwa mogą uzyskać wsparcie doradcze i szkoleniowe, które ułatwi utrzymanie lub podjęcie zatrudnienia.

 

Pod skrzydłami Tele – Anioła
Nie zabrakło także informacji o Małopolskim Tele-Aniele – projekcie mającym na celu pomoc dla osób niesamodzielnych, które z powodu złego stanu zdrowia, niepełnosprawności czy podeszłego wieku, powinny być objęte stałą opieką. Pan Jerzy opiekuje się schorowanym Ojcem. Na co dzień pracuje zawodowo, niestety w tym czasie starszy Pan zostaje bez opieki, a jego stan ostatnio znacznie się pogorszył.

„Nie wyobrażam sobie żeby mój Ojciec trafił
do Domu Opieki, dopóki jego stan nie będzie wymagał hospitalizacji chce aby pozostał ze mną. Ostatnio kolega podrzucił mi artykuł o małopolskim Tele Aniele. Jest okazja, więc przyszedłem zapytać czy mój Tata mógłby wziąć udział w projekcie”
– mówi pan Jerzy.

Organizatorem akcji jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Więcej informacji: www.festiwal.fundusze.malopolska.pl – KLIK

 

 

źródło i fot. UMWM

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź