Krzysztof Kosecki najlepszy na Sądecczyźnie. 150 km przebiegł w 22 godziny

1 2 418

Funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej mł. chor. SG Krzysztof Kosecki ukończył jeden z najtrudniejszych biegów ultra w Polsce. Pokonanie trasy z Krynicy Zdroju do Komańczy zajęło mu niespełna dobę.

Czytaj również: Natalia Tomasiak z życiówką na 100 km. Sądeczanka pobiła rekord trasy

ŁEMKOWYNA ULTRA TRAIL to jeden z najtrudniejszych i najbardziej cenionych górskich biegów ultra w Polsce. W miniony weekend odbyła się już 8. edycja tych zawodów prowadzących przez Beskid Sądecki i Beskid Niski do Bieszczadów (tereny dawnej Łemkowszczyzny).

Na sobotę o godzinie 1:00 na starcie królewskiego dystansu 150 km, stanęło ponad 300 zawodników reprezentujących 14 różnych krajów. Wśród nich biegowe wyzwanie podjął również mł. chor. SG Krzysztof Kosecki z Wydziału Łączności i Informatyki KaOSG, dla którego był to biegowy debiut na tak długim dystansie. Niskie temperatury, ciemność, deszcz, błoto oraz wymagania terenowe jakie postawił uczestnikom biegu Główny Szlak Beskidzki sprawiły, że do mety nie dotarł aż co trzeci zawodnik.

Strażnik graniczny z Nowego Sącza reprezentujący podczas rywalizacji Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej, wykazał się mocną odpornością fizyczną oraz psychiczną. Dystans 150 km z sumą przewyższeń sięgającą blisko 6 tys. metrów, pokonał w czasie 22 godzin i 43 minut co pozwoliło na zajęcie 27 miejsca w klasyfikacji OPEN.

Serdecznie gratulujemy naszemu funkcjonariuszowi, życząc kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju biegowego, tym bardziej, że przygodę z bieganiem rozpoczął zaledwie 6 lat temu…przygotowując się do rekrutacji w szeregi Straży Granicznej!