miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łącko: jabłonie już kwitną [Zdjęcia]

0 885

Na stoku Góry Jeżowej (gm. Łącko) w przepięknym malowniczo usytuowanym miejscu, jest Amfiteatr w którym rok rocznie odbywa się wielka impreza regionalna „Święto Kwitnącej Jabłoni”, posiadająca bodaj najdłuższą tradycję w tej części Polski. Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1947 roku. Na 72 edycji imprezy pojawiły się tłumy gości z całej Sądecczyzny!

Czytaj również: Nowy Sącz: Oficjalne otwarcie Mostu Heleńskiego za nami! [ZDJĘCIA]

Mszą św. w kościele parafialnym w Łącku rozpoczęły się dzisiaj (12 maja) oficjalne obchody Święta Kwitnącej Jabłoni. Kiedy po nabożeństwie wszyscy przemaszerowali w barwnym korowodzie do Amfiteatru na Jeżowej – rozpoczęła się artystyczna część imprezy. Na scenie wystąpiła Orkiestra im. Tadeusza Moryto, chór Zew Gór oraz zespoły regionalne. Tradycyjnie już wypuszczono z klatek gołębie, które przeleciały nad zgromadzoną w Amfiteatrze publicznością.

Gości witał wójt gminy Łącko Jan Dziedzina i przewodnicząca Rady Gminy Bernadetta Wąchała Gawełek. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło posłów, radnych wojewódzkich, starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, wicestarosty Antoniego Koszyka, przewodniczącego RPN Romana Potońca, wójtów i burmistrzów z Powiatu Nowosądeckiego i oczywiście mieszkańców regionu, którzy zawsze z radością przybywają na tę imprezę.

 

 

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź