miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łącko. Kolędowanie z królami [Zdjęcia]

0 165

Tegoroczny orszak w Łącku zakończył się śpiewaniem kolęd podczas wspólnej Eucharystii, z towarzyszeniem łąckich zespołów śpiewaczych i kapel. Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją przez Łącko przeszedł Orszak Trzech Króli, który w tym roku odbył się pod hasłem “Dzień dziś wesoły”. Zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku i parafię św. Jana Chrzciciela w Łącku.

 

Czytaj również: Axis mundi: kapliczki i krzyże przydrożne. Wernisaż wystawy w MCK Sokół

 

Barwny i rozśpiewany orszak wyruszył z łąckiego rynku. A na początek licznie zgromadzonych przywitał proboszcz łąckiej parafii ks. Czesław Noworolnik, który pobłogosławił uczestników. Potem z kolędą na ustach wszyscy wyruszyli w kierunku kościoła w Łącku.

Po drodze Trzej Mędrcy zatrzymali się na dworze Heroda, aby zapytać o drogę, a potem podążając za gwiazdą dotarli do szopki betlejemskiej. Tam królowie oddali pokłon nowonarodzonej Dziecinie, a potem rozpoczęło się kolędowanie. Śpiewały dzieci ze scholki parafialnej, zespół młodzieżowy Snonif, chór parafialny “Zew Gór”, górale z Zespołu Regionalnego “Górale Łąccy” oraz Związku Podhalan, a także wszyscy wierni zgromadzeni w parafialnym kościele.

 

 

Potem rozpoczęła się uroczysta Msza Święta z aktywnym udziałem wszystkich grup – od najmłodszych do najstarszych. W procesji z darami podążały dzieci, kolędnicy misyjni, przedstawiciele Domowego Kościoła i społeczności parafialnej. Po zakończeniu Eucharystii zabrzmiała wspólna kolęda, a wszyscy uczestnicy zostali uwiecznieni na pamiątkowej fotografii.

źródło: Gość Niedzielny (BERNADETTA WĄCHAŁA-GAWEŁEK)
fot.: Parafia Łącko

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź