miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

LATO 2020: odkryj Sądeckie!

0 199

Podczas dzisiejszego programu „LATO 2020” realizowanego przez plenerowe studio DTS, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski zachęcał do odwiedzenia Sądecczyzny. Rozmowa prowadzona przez redaktora Wojciecha Molendowicza odbywała się na terenie starosądeckiego Bobrowiska. W plenerowym studio nie zabrakło także burmistrza Miasta i Gminy Stary Sącz Jacka Lelka.

 

Czytaj również: 10 milionów złotych odzyskane! Sądecka Policja ujęła oszustów

 

Sądecczyzna czeka ze swoją gościnnością, hotelami i pensjonatami na każdą kieszeń, z pysznymi potrawami regionalnymi i bogactwem kultury – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Nie ma u nas tylko morza. Ale są góry, Jezioro Rożnowskie, setki kilometrów ścieżek pieszych i rowerowych, ogrody zmysłów, parki linowe i wieże widokowe, z których można podziwiać Beskid Sądecki. Zdecydowanie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Powiat Nowosądecki przeprowadził w Polsce w ostatnich tygodniach w Polsce kampanię #OdkrywajSądeckie. Wszystko po to, aby przyjeżdżało tutaj coraz więcej osób. Po okresie epidemii i niemożności podróżowania, Ziemia Sądecka otworzyła się dla turystów.

 

 

Ta kampania jest wsparciem dla hoteli, pensjonatów, osób prowadzących kwatery agroturystyczne, a także dla branży gastronomicznej i osób oferujących różne atrakcje – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Chcemy przypomnieć Polakom, że nasz region jest bardzo atrakcyjny, przyjazny i smaczny, bogaty w wody mineralne, miody, zachwycający przyrodniczo i historycznie. „Sądeckie” jest dla wszystkich – lubiących przyrodę, dla rodzin z dziećmi, osób starszych, sportowców, smakoszy regionalnej kuchni, bogatej kultury i różnorodnej historii. To miejsce, które zachwyca. Kto raz tutaj przyjechał, ten zawsze wraca. Zapraszamy!

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź