miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łęka: Zebrano już ponad 75 tysięcy złotych! 19-letni Andrzej Szufryn nadal potrzebuje Waszej pomocy [UDOSTĘPNIJ]

0 1 527

Nadal trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację i leczenie Andrzeja Szufryna z miejscowości Jasienna w gminie Korzenna. Przypominamy, że 8 sierpnia uległ on wypadkowi w Łęce. Kierowca cysterny z mlekiem spowodował karambol, w którym zginęło młode małżeństwo i ich 6-letni syn. Kobieta była w zaawansowanej ciąży. Rodzina 19-latka, który cudem uniknął śmierci apeluje o wsparcie i jednocześnie bardzo dziękuje wszystkim darczyńcom.

 

Czytaj również: Ogromna tragedia na Sądecczyźnie! Nie żyje młode małżeństwo i ich 6-letni syn! 19-latek walczy o życie [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Andrzej Szufryn mieszka wraz z rodzicami i rodzeństwem w Jasiennej w gminie Korzenna. Niedawno skończył szkołę, znalazł pracę, kupił samochód. Miał plany i marzenia, które stopniowo realizował. W środę (8 sierpnia) ok. godz. 13:40 cysterna przewożąca mleko wjechała w Opla Astrę, którym jechał 19-latek. Nieprzytomny mężczyzna w ciężkim stanie został zabrany śmigłowcem do Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Kopernika w Krakowie. Świadkowie wypadku widząc, jak poważne są jego obrażenia, nie dawali mu żadnych szans. Lekarze bezradnie rozkładali ręce. Andrzej miał połamane kości twarzoczaszki, liczne krwiaki w głowie, obrzęk mózgu, a także złamaną rękę, obie nogi, miednicę i kręgosłup w trzech miejscach. Obecnie jest po czterech operacjach. Niestety krwiaki w głowie powodują chwilowe utraty widzenia. Cały czas patrzy w jeden punkt i ma problemy z zamykaniem powiek. Na szczęście jest świadomy i odpowiada logicznie na pytania.

– Zwracamy się do Was z wielką prośbą. Chcemy, aby nasz syn był w pełni sprawny tak, jak przed wypadkiem. Nie stać nas na pokrycie kosztów leczenia, które jest bardzo drogie. Liczy się każda złotówka. Bardzo prosimy o wsparcie i dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc – apelują rodzice 19-letniego Andrzeja Szufryna z Jasiennej w gminie Korzenna.

Młodego mężczyznę czeka wielomiesięczna, a nawet wieloletnia rehabilitacja, która pozwoli mu wrócić do normalnego życia. Leczenie jest bardzo kosztowne, dlatego rodzina 19-latka zwraca się o pomoc finansową do wszystkich ludzi dobrej woli. Zbiórka prowadzona jest na zrzutce: https://zrzutka.pl/6rckr4. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zgromadzić ponad 75 tysięcy złotych. Rodzina Andrzeja Szufryna jest bardzo wdzięczna wszystkim darczyńcom.

Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: zrzutka.pl, KM PSP NS (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź