miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Limanowskie VETO! Konfederacja w Limanowej staje w obronie przedsiębiorców

0 1 347

Gdzie są inne formacje polityczne? Gdzie one są? Gdzie jest Prawo i Sprawiedliwość które powinno bronić zasadniczo narodu? Gdzie jest Platforma Obywatelska która powinna bronić obywateli? Gdzie jest Lewica, która powinna bronić słabszych, tak zwanej klasy robotniczej? Gdzie jest Polskie Stronnictwo Ludowe które powinno bronić ludu? Odpowiem wam! Te formacje są współodpowiedzialne za to, co się w Polsce dzieje! – mówi Bartłomiej Górka, przedstawiciel Konfederacji i członek Młodych dla Wolności podczas otwarcia konferencji prasowej.

 

Czytaj również: Tor Formuły 1 w Nowym Sączu!? Mieszkańcy apelują o rozsądek [Film, zdjęcia | Interwencja czytelnika]

 

Na fali ostatnich wydarzeń w Limanowej, gdzie w jednym z lokali na terenie Gminy Dobra doszło do interwencji Sanepidu oraz Policji podczas przyjęcia, limanowscy przedsiębiorcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Konfederacja wraz z grupą sprzeciwiających się obecnej polityce rządu przedsiębiorców przedstawiła swoje racje w trakcie konferencji na rynku Limanowej w piątek o 10:00. Bartłomiej Górka przekonywał, że obecne działania rządu w świetle prawa są nielegalne.

 

 

Kto ma rację 24 godziny przed innymi, ten przez dobę uchodzi za idiotę. My już w marcu podczas pierwszego lockdownu mówiliśmy, że takie zamykanie ludzi nie ma sensu, dziś mamy twarde dane które potwierdzają to, o czym wtedy mówiliśmy! – stwierdził także Ryszard Wilk, Prezes Partii KORWiN w Okręgu Nowosądeckim.  Przedstawił on informację o liczbie zgonów spowodowanych wyłącznie COVID-19 w zestawieniu ze zgonami z innych powodów które wynikać mają z ograniczeń w dostępie do szpitali. Zaznaczył on także, że przedsiębiorcy nie chcą żadnych tarcz, a chcą po prostu otwarcia gospodarki jako receptę do powrotu do normalności.

Paweł Mołoń z krakowskiej restauracji Tesone wspomniał o kulisach działalności swojego lokalu który już od ubiegłego października przyjmuje klientów mimo kontroli sanepidu i policji. Przedsiębiorcy z Limanowszczyzny także zabierali głos zaraz po nim. Właściciel firmy Zieliński mówił o tym, że wsparcie dla branży gastronomicznej jest niewystarczające. – Rozmawiam z przedsiębiorcami z innych branż. Przyznają: my dostaliśmy pieniądze, ciebie zamknęli. Teraz czekają pod płotem, kiedy my sprzedamy się za 20% wartości – powiedział rozgoryczony.

Dodatkowo Małgorzata Łęcka, kierownik gastronomii w Hotelu Limanova mówiła o największych problemach branży którym ma być niepewność i brak informacji. Jej zdaniem pracownicy ciągle pytają o zatrudnienie, klienci chcą organizować przyjęcia nawet mimo niemożności do ich organizacji, a oni nie mogą nawet na takie pytania odpowiedzieć.

Problemy branży Fitness za to zaprezentował Marcin Miśkowiec z Fabryki Mocy. Zaznaczył on, że rzekomo skuteczna Tarcza PFR trafia jedynie do 15% przedsiębiorców z branży. Specyfika pracy w branży fitness sprawia, iż wielu trenerów pracuje w oparciu o umowę-zlecenie, dlatego też tak ciężkim jest skorzystanie z pieniędzy z tejże tarczy. – Posługując się naszym przykładem: rząd nakazał zamknięcie siłowni w październiku ubiegłego roku, od tej pory co miesiąc otrzymujemy wsparcie w wysokości 2 tysięcy złotych, co wystarcza nam na zapłacenie rachunków za prąd – dodał.

MdW
fot. Urszula Sikoń

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź