miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

List do redakcji w związku z zakorkowanym Chełmcem

0 976

Wójt Gminy Chełmiec bardzo lubi rankingi. Teraz ma szanse na zdobycie 1 miejsca w dwóch konkurencjach: na najbardziej „zakorkowaną” gminę i na najbardziej zanieczyszczone powietrze szczególnie w centrum Chełmca. Obie sprawy łączą się ściśle ze sobą. Ogromna ilość samochodów osobowych i ciężarowych stojących w korkach wytwarza bardzo dużo spalin. Wszyscy stojący w korkach „oszczędzają” paliwo, które nota bene właśnie podrożało. Zanieczyszczanie powietrza przez spaliny samochodowe doskonale wpisuje się w program rządowy dotyczący zmniejszenia emisji spalin. Brawo Panie Wójcie.

Czytaj również: Rafał Kmak: Szynobus w każdej chwili może rozpocząć kursy do Marcinkowic [OŚWIADCZENIE]

Mieszkańcy gminy stojąc w gigantycznych korkach uczą się cierpliwości, ale ona (mam nadzieję, że szybko) się wyczerpie. Nie będę tutaj powtarzała wszystkich spraw dotyczących problemów komunikacyjnych, spowodowanych m. in. przez blokowanie przez Pana Wójta przedłużenie trasy szynobusów do Marcinkowic, a nawet do Klęczan. Powodują one nie tylko problemy z dotarciem do miejsc pracy, dystrybucją towarów, dotarciem do głównych urzędów czy banków, znajdujących się w Nowym Sączu, ale są zagrożeniem dla życia i zdrowia mieszkańców gminy.

Czytaj również: Będzie szynobus na linii Nowy Sącz – Stary Sącz – Rytro [ROZKŁAD JAZDY]

Ja tu piszę o postanowieniach Pana Wójta, ale gdzie są radni? Dlaczego, prócz kilku osób, nikt nie sprzeciwstawi się, szkodliwym dla wszystkich mieszkańców gminy, decyzjom wójta. Państwo Radni i Panie Wójcie zostaliscie wybrani przez mieszkańców gminy i powinniście działać dla ich dobra. Pamiętajcie,że ze swoich działań zostaniecie rozliczeni.

List nadesłany przez czytelniczkę, fot.: #korkiNowySącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź