miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Lokalne OSP walczy o 10 tys. złotych. Nakręcili GENIALNY film promujący [Nagranie]

0 894

OSP Brunary (pow. gorlicki) walczy o 10 000 złotych wsparcia w ramach ogólnopolskiej akcji marki Harnaś. Strażacy – ochotnicy obecnie zajmują 7 miejsce w Polsce z dorobkiem przeszło 15 000 punktów. Głosowanie jest bezpłatne, można oddać jeden głos dziennie. Głosowanie trwa do 15 października. (Link do głosowania – KLIK). Łączna pula nagród w konkursie to 200 tys. złotych. 

Czytaj również: Uczcili pamięć brytyjskich lotników [Zdjęcia]

W ramach akcji promującej OSP Brunary, druhowie nakręcili film, który zamieścili na YouTube. – Zapraszamy was do obejrzenia filmu powstałego dzięki pomysłowości naszych strażaków mający na celu promowanie naszej jednostki w konkursie piwa Harnaś wspierającym jednostki OSP – poinformowali.

Poniżej nagranie

W filmie wystąpili: 

  • Harnaś – Stanisław Matuła,
  • Zbój – Jan Matuła,
  • narrator (chłop wzywający syreną strażaków) – Robert Góra,
  • strażacy gaszący pożar – Robert Biros, Miłosz Matuła, Paweł Jaworski, Andrzej Smoła, Grzegorz Matuła,
  • Kamil Kołodziej (woźnica, udostępnił koniki z bryczką),

Film powstał dzięki uprzejmości Tomasza Machowskiego.

– O całym przedsięwzięciu myśleliśmy od dawna – mówi strażak OSP KSRG Brunary, Paweł Jaworski. – Pomysłodawcami filmu byli Miłosz Matuła, ja, Robert Biros i Andrzej Smoła. A wszystko zaczęło się od przypadkowego znalezienia starych strojów strażackich na strychu jednego z druhów.

Pomyśleliśmy, że weźmiemy udział w akcji, a żeby się wyróżnić nakręcimy film. Jak dotąd jednostka otrzymuje dużo głosów i mamy szansę na zajęcie wysokiego miejsca. A jest o co walczyć. Za pierwsze dwa miejsca organizator przewidział nagrody po 10 tys. zł, następne pięć lokat to nagrody po 5 tys. zł, a kolejna pięćdziesiątka otrzyma po 3 tysiące złotych nagrody. Ewentualną nagrodę chcemy przekazać na potrzeby młodzieżowej drużyny pożarniczej, mundurki, akcesoria potrzebne im do ćwiczeń.

Głosowanie trwa do 15 października 2022. Liczymy na wsparcie mieszkańców naszej gminy, jak również całego Subregionu Sądeckiego.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź