miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łzy w oczach prezesa Klubu! Już jutro ostatnia droga senatora Koguta! Zobacz wzruszający film [Nagranie]

Nie umiera ten kto trwa w sercach naszych i pamięci naszej

0 1 493

Jeśliby kogoś na Sądecczyźnie zapytać o senatora, od razu zacznie opowiadać o zmarłym w ostatnią niedzielę Stanisławie Kogucie w samych superlatywach, mimo że ten nie był parlamentarzystą już od roku. Ale tak charakterystycznego polityka, uznawanego do niedawna za jednego z baronów Prawa i Sprawiedliwości, sądecki matecznik PiS przed nim nie miał. No chyba, że Ryszarda Nowaka, który dla Sądecczyzny zrobił równie dużo lub więcej. Kogut słynął z dosadnego języka. Cierpkich uwag nie szczędził nie tylko swoim przeciwnikom politycznym, ale i innym wpływowym działaczom PiS, którym – w opinii wielu – najbardziej zalazł za skórę.

 

Czytaj również: Żołnierze bardzo sprawnie uwijają się z pracami! Budowa nowej przeprawy idzie pełną parą [Zdjęcia, film]

 

Na YouTube pojawił się film, w którym prezes Kolejarza Stróże Ireneusz Gryboś w bardzo wzruszający sposób żegna się z twórcą sukcesu, liderem drużyny Kolejarza Stróże. – Ciężko w to uwierzyć i nadal do nas to nie dociera. Senator niespełna dwa tygodnie temu był u nas, cieszył się, że coś pozytywnego w klubie się dzieje. Że młodzież się angażuje… Wieczne odpoczywanie racz mu bać panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen. Spoczywaj w spokoju Panie prezesie! – mówi Gryboś.

 

 

Pogrzeb Stanisława Koguta w Stróżach
Uroczystości pogrzebowe Stanisława Koguta odbędą się w niedzielę, 25 października. Msza św. odprawiona zostanie w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Stróżach o godz. 13.30, pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec.

– Ze względu na sytuację epidemiczną w kościele może przebywać maksymalnie 100 osób. Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby miejsca wewnątrz kościoła pozostawić rodzinie. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w mszy świętej na placu. Ponadto dostępna będzie transmisja na stronie parafii Stróże – przekazał Grzegorz Kogut, syn zmarłego.

Posłanka PiS Barbara Bartuś z Gorlic, wspominając zmarłego, stwierdziła, że „usunął się na bok” swojego środowiska politycznego, gdy został oskarżony przez prokuraturę. To nie do końca prawda. Senator popadł w niełaskę partyjnej centrali już na dwa lata przed postawieniem mu w 2018 r. prokuratorskich zarzutów. W 2016 r. Jarosław Kaczyński osobiście zdecydował, że Stanisław Kogut nie może dłużej zarządzać PiS-em w Nowym Sączu. Do warszawskiej siedziby partii miały wtedy dotrzeć donosy na ówczesnego senatora – czytamy w Gazecie Wyborczej.

To, co Stanisław Kogut robił dla «małej ojczyzny», swoich ukochanych Stróż, dla gminy Grybów, dla Sądecczyzny, było ważne i pożyteczne. Chciałoby się bardzo być świadkiem tego, że po tych wszystkich trudnych chwilach, które były jego udziałem w ostatnim czasie, będzie mógł powiedzieć wszystkim, którzy go cenili, że «te najgorsze, najtrudniejsze chwile są już za mną – oświadczył na stronie portalu Sadeczanina Zygmunt Berdychowski, twórca Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Stanisław Kogut 1953 – 2020
Zmarł 18 października. 29 października skończyłby 67 lat. Z zawodu był technikiem mechanikiem. Od 1972 r. pracował w PKP. Był przewodniczącym Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „S” w latach 1997-2005. Radny gminy Grybów w latach 1990-1998, małopolski radny w latach 1998-2005 (wiceprzewodniczący sejmiku od 2002 r.). Senator RP od 2005 do 2019 r. Lider PiS w okręgu nowosądeckim w latach 2011-2016. Założyciel Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach, wiceprezes KS Kolejarz Stróże.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź