miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Marek Kwiatkowski nowym Starostą Powiatu Nowosądeckiego! Zastąpił na stanowisku Marka Pławiaka [ZDJĘCIA]

0 669

Dziś (22 listopada) o godzinie 10:00, odbyła się sesja rady Starostwa Powiatowego, na której miały miejsce; wręczenie zaświadczeń Powiatowej Komisji Wyborczej w Nowym Sączu o wyborze na radnego Powiatu Nowosądeckiego oraz wybory starosty, wicestarosty, przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz Członków Zarządu Rady Powiatowej .

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Rondo turbinowe na Helenie nabiera kształtów! [ZDJĘCIA]

 

Sesja rozpoczęła się od ślubowania nowo wybranych radnych, którzy uzyskali mandat rady Powiatu Nowosądeckiego. Następnie odbyły się głosowania na stanowiska Przewodniczącego Rady Powiatu, którym został członek klubu PiS, Roman Potoniec. Uzyskał on 26 głosów poparcia, dwóch radnych głosowało przeciw jego kandydaturze. Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu Nowosądeckiego zostali wybrani Marta Adamczyk (PiS), której kandydaturę poparło 27 radnych oraz Ryszard Poradowski, za którym opowiedziało się 25 głosujących.

Funkcję Starosty Powiatowego objął Marek Kwiatkowski reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, który zmienił na tym stanowisku Marka Pławiaka. Jego kandydaturę poparło 26 radnych.

Mam nadzieję, że dwie osoby, które były przeciwne objęciu przeze mnie stanowiska starosty, zmienią zdanie i wspólnymi siłami będziemy działać na rzecz reorganizacji pracy w starostwie, aby była ona jeszcze sprawniejsza, ponieważ uważam, że zawsze jest coś do zrobienia, zawsze można coś ulepszyć. Będę trzymał pieczę nad wydatkami, aby były one rozdysponowane w sposób przemyślany, racjonalny, oczywiście wsłuchując się w opinie moich kolegów i koleżanek radnych. Liczę także na bardzo dobrą, współpracę z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Witoldem Kozłowskim – poinformował nowo wybrany starosta.

Stanowisko wicestarosty przypadło osobie Antoniego Koszyka, który uzyskał 25 głosów poparcia i ponownie obejmie tę funkcję w Starostwie Powiatowym. Członkami Zarządu Rady Powiatu zostali wybrani Edward Ciągło oraz Marian Dobosz, którzy otrzymali odpowiednio 25 oraz 24 głosy poparcia.

 

 

Marcin Cięciwa

Fot.: Marcin Cięciwa

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź