miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Marszałek Małopolski nie przekroczył swoich uprawnień. Chodzi o 6 mln złotych

0 560

Krakowska prokuratura nie wszczęła śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez marszałka Witolda Kozłowskiego. Zakończone w ubiegłym roku postępowanie przygotowawcze nie wykazało „znamion czynu zabronionego”. Sprawa dotyczyła opiewającej na 6 mln zł umowy Województwa Małopolskiego z organizatorem Europejskiego Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju.

 

Czytaj również: W tych zawodach znajdziesz pracę w 2022 roku w Nowym Sączu

uchano zawiadamiającego, który skierował wcześniej zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Krakowie drogą elektroniczną w tej sprawie, załączając link do artykułu opisującego tę sprawę, jaki ukazał się na portalu sądeczanin.info. Z uwagi na to, że świadek nie posiadał żadnej merytorycznej wiedzy ponad to, co opisano wcześniej w artykule, zlecono Policji ustalenie w Urzędzie Marszałkowskim szczegółów zawartej umowy odnośnie Festiwalu Biegowego – informuje Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

– Skomentuję to krótko: prawda zawsze się sama obroni. Ta sytuacja pokazuje to dobitnie – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Transparentność działań marszałka Witolda Kozłowskiego została także potwierdzona w wynikach kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej. Kontrola kompleksowa gospodarki finansowej Województwa Małopolskiego była prowadzona ze szczególnym uwzględnieniem działalności w latach 2019 do 2021 (do 1 października). W wyniku kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości, które stanowiłyby naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Z informacji uzyskanych od kontrolerów RIO wynika, że prawidłowo gospodarowano środkami publicznymi biorąc pod uwagę, że kontrola prowadzona była kompleksowo w obszarach, m.in.: księgowości i sprawozdawczości, budżetu Województwa (w tym dochodów, wydatków, kredytów), gospodarki mieniem, działań promocyjnych oraz rozliczeń Województwa z własnymi jednostkami organizacyjnymi.

źródło: UMWM

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź