miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Marszałek Województwa Małopolskiego na Sądecczyźnie. Będzie mocne wsparcie Sądecczyzny?

Spotkanie z włodarzami Sądecczyzny

0 618

W poniedziałek, 11 października marszałek Witold Kozłowski spotkał się z wójtami i burmistrzami powiatu nowosądeckiego oraz z prezydentem Nowego Sącza. Głównym tematem spotkania, które odbyło się w Miasteczku Galicyjskim, było omówienie projektu przyszłorocznego budżetu województwa małopolskiego.

 

Czytaj również: Kopalnia Soli Bochnia miejscem na rodzinną wycieczkę. Odwiedź tą magiczną przestrzeń jeszcze tej jesieni

 

Jak zapowiedział marszałek Witold Kozłowski zarząd województwa opracowuje właśnie projekt budżetu na 2022 rok. Projekty takie są również opracowywane w poszczególnych gminach. Dlatego istotnym jest, by na bieżąco, podczas cyklicznych spotkań omawiać najważniejsze zadania zaplanowane do realizacji w nadchodzącym roku.

Serdecznie dziękuję wójtom i burmistrzom z powiatu nowosądeckiego za to dzisiejsze, owocne spotkanie. Wspólnie omówiliśmy bieżące sprawy, skupiając się przede wszystkim na planowanych wydatkach, które zostaną uwzględnione w przyszłorocznym budżecie. Podczas dyskusji omówiliśmy też zagadnienia dotyczące organizowanych przez zarząd województwa konkursów. Tylko w tym roku zarząd zorganizował ponad 30 konkursów, a na ich realizację przekazaliśmy ok. 58 mln zł – mówił marszałek Witold Kozłowski.

 

 

Skarbnik województwa Marta Tylek przedstawiła wstępny projekt plan budżetu województwa na 2022 rok. Na dzień dzisiejszy przewiduje się dochody w wysokości 1 911,2 mln zł, natomiast wydatki w wysokości 1 952,5 mln zł. Omówiono także wybrane zadania inwestycyjne planowane do realizacji 2022 roku, konkursy grantowe, a także przedstawiono zakres pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego.

Wójtowie i burmistrzowie przedstawili również najistotniejsze sprawy i problemy, z którymi się aktualnie mierzą. Marszałek Witold Kozłowski ustosunkował się do wszystkich spraw, obiecał swoje wsparcie i pomoc w ich rozwiązaniu.

źródło i fot.: malopolska.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź