Miliony złotych z Funduszu Leśnego dla samorządów
Ponad 7,6 miliona złotych otrzymały dzisiaj gminy Powiatu Nowosądeckiego i Gorlickiego z Funduszu Leśnego. Promesy wręczał poseł i sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Edward Siarka oraz dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.
Czytaj również: 500 drzewek rozeszło się w mig. Za nami I Małopolskie Dni dla Klimatu
Wziął w nim udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu Powiatu Nowosądeckiego: Zofia Nika, Edward Ciągło i Marian Dobosz oraz burmistrzowie i wójtowie, którzy otrzymali promesy: Dariusz Chorużyk (Piwniczna-Zdrój), Jan Dziedzina (Łącko), Stanisław Banach (Podegrodzie), Andrzej Romanek (Łososina Dolna), Jan Przybylski (Gorlice) oraz Mariusz Tarsa (Łużna).
Powiat Nowosądeckie otrzymał dofinansowanie na rozbudowę drogi powiatowej Wierchomla Wielka – Wierchomla Mała (most) w Wierchomli Wielkiej (2 mln 145 tys. zł) oraz na modernizację drogi powiatowej Kotów – Polany, etap I (2 mln 805 tys. zł).
– Dziękujemy za wsparcie – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Te drogi są ważne również z punktu widzenia rozwoju turystyki w naszym regionie. Każda wyremontowana droga to znaczne poprawienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Dziękuję za prawie pięć milionów złotych dla naszego Powiatu. Cieszę się, że tak dobrze układa nam się współpraca zarówno z ministrem Edwardem Siarką, jak i dyrektorem Pawłem Szczygłem i pracownikami nadleśnictw.
Promesy otrzymały także:
- gmina Łącko na odbudowę drogi gminnej Obidza – Bukowy Potok w miejscowości Obidza (110 tys. zł);
- gmina Podegrodzie na modernizację drogi gminnej Strzyganiec – Gajówka w miejscowości Brzezna (812 tys. zł);
- gmina Łososina Dolna na modernizację drogi gminnej Łyczanka – Wronowice w miejscowości Łyczanka (823 tys. zł);
- gmina Łużna (Powiat Gorlicki) na remont drogi gminnej Łużna – Pustki (350 tys. zł);
- gmina Gorlice na przebudowę drogi gminnej Szymbark – Dół do lasu (600 tys. zł).
Fot. Maria Olszowska