miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Minister zdrowia: Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii. Dzieci wracają do szkół, zmiany w kwarantannie

0 1 079

Podczas konferencji prasowej ministra edukacji i ministra zdrowia zapowiedziano zmiany w zakresie kwarantanny i sposobie edukacji. Zaznaczono, że ten dynamiczny okres wzrostu nowych zakażeń, który mieliśmy kilka dni temu nie owocował tak gwałtownym przyrostem hospitalizacji i zajętości łóżek covidowych. Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski ogłosili decyzję dotyczącą nauki zdalnej w szkołach oraz zmianach związanych z izolacją i kwarantanną.

 

Czytaj również: Uroczysta gala podsumowująca El-Kag Ligę Futsalu 2021/22. Najlepszy Dom Weselny Sylwia

 

Widzimy wyraźnie, że za nami jest już apogeum 5 fali. Potwierdza się to zarówno na poziomie wykrywanych zakażeń, zleceń na badania. To zawsze był wskaźnik wyprzedzający postępowanie wirusa. Piąta fala miała charakterystyczny, bardzo gwałtowny wzrost. Teraz będzie analogicznie. Czekają nas szybkie spadki zakażeń. Jest to scenariusz bardzo prawdopodobny – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. – W lutym planujemy znoszenie różnych restrykcji, tak żebyśmy na wiosnę weszli w trybie normalnego funkcjonowania. Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii – dodał minister podczas konferencji. 

Podjęto decyzję o:

  • Teraz mamy przeznaczonych na walkę z covidem 30 tys. łóżek. Zdecydowaliśmy o zmniejszeniu około 5 tys. łóżek. Teraz będzie 25 tys. łóżek covidowych. 
  • Zmianie zasad izolacji i kwarantanny. Od 15 lutego 7 dniowa izolacja. Od 15 lutego kwarantanna dla współ domowników wyłącznie w okresie izolacji. Od 11 lutego likwidacja kwarantanny z kontaktu z osobą zakażoną. Od 11 lutego zniesiona będzie kwarantanna przyjazdowa.
  • Przyśpieszono powrót do szkół o 7 dni. Dzieci wrócą do szkoły 21 lutego 2022 r.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź