miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Młody ksiądz runął w przepaść! Tragedia w Tatrach

0 2 045

Do tragicznego wypadku doszło w środę (12 sierpnia) w Tatrach. Z wysokości kilkudziesięciu metrów ze szlaku na Rysy spadł ksiądz Jaromir Buczak. Zginął na miejscu. Miał 34 lata. Od 2016 roku posługiwał w parafii Trzciana k. Bochni. Wcześniej był wikariuszem w parafii Podegrodzie.

Czytaj również: Piotr Świerczewski: Sandecja to już historia, dryfuje w kierunku zaścianka i niedorozwoju [Wywiad]

Przed południem. służby poinformowały, że z dużej wysokości podczas zdobywania najwyższego szczytu w Polsce spadł turysta. Zginął ks. Jaromir Buczak. Pokonując górną część szlaku na Rysy – tzw. „Grzędę”, położoną równolegle do charakterystycznego żlebu w skale, ksiądz spadł z wysokości kilkudziesięciu metrów. To miejsce zabezpieczone jest łańcuchami.

Ks. Jaromir Buczak miał 34 lata. Kapłanem był od 2013 r. Pracował w parafii Trzciana k. Bochni. Był też dekanalnym asystentem młodzieży dekanatu lipnickiego, asystentem oddziału KSM Trzciana – podaje gość.pl

W Tatrach panuje słoneczna, zachęcająca do górskich wypraw pogoda, a ruch turystyczny na szlakach jest bardzo duży. Przed popularnymi szczytami tworzą się kolejki oczekujących na wejście. Tak jest na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia np. na Giewont, Rysy czy Orlą Perć.

 

 

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum księdza Jaromira

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź