miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Młodzi wokaliści śpiewali on-line

0 225
Pomimo pandemii udało się przeprowadzić XXV Starosądecki Konkurs Młodych Wokalistów pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, dając szansę konfrontacji własnych umiejętności z rówieśnikami. W tym roku przyjął on formę konkursu on-line, uczestnicy przesyłali drogą elektroniczną nagrania swoich występów. 

 

Czytaj również: Konkurs „Woda – korzystaj i szanuj” rozstrzygnięty!
Wacław Jagielski wybrał zwycięskie prace

W konkursie wzięło udział 205 młodych wokalistów, którzy wystartowali w czterech kategoriach wiekowych – mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. – Ilość nadesłanych  zgłoszeń przeszła najśmielsze oczekiwania, a poziom występów był jak co roku bardzo wysoki. Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

 

 

Jury w składzie: ppłk dr hab. Stanisław Strączek – przewodniczący, Jarosław Kuśnierz, Piotr Krzywdziński i Zbigniew Kogut po wysłuchaniu uczestników postanowiło przyznać:
I KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce – Anna Baran (Nowy Sącz), Anna Szczepaniak (Łącko), Patrycja Kowalik (Łazy Biegonickie); II miejsce – Emilia Kurnyta (Wola Kosnowa), Karolina Rogowska (Nowy Sącz), Zuzanna Klimczak (Maciejowa); III miejsce – Liliana Kowalik (Łazy Biegonickie), Lena Biel (Szczereż), Anna Tucznio (Nowy Sącz). Wyróżnienie: Nikodem Głaczyński (Nowy Sącz), Gabriela Piszczek (Podegrodzie), Milena Duda (Wola Kosnowa), Mateusz Jawor (Nowy Sącz), Konstancja Kocot (Muszyna).
II KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce – Sara Niemczyk (Niebieszczany), Dominika Pobocha (Nowy Sącz), Martyna Koszkul (Piwniczna-Zdrój); II miejsce – Zuzanna Opyd (Szczawa), Karolina Jasińska (Paszyn), Gabriela Muszyńska (Łącko); III miejsce – Magdalena Biel (Łącko), Joanna Luberda (Stary Sącz), Nikodem Szafrański (Lipnica Wielka), Nikola Baran (Piwniczna-Zdrój). Wyróżnienie: Lena Drożdż (Popowice), Franciszek Nowak (Nowy Sącz), Olga Dziedziak (Cieniawa), Emilia Olchawa (Biczyce Górne).
III KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce – Wiktoria Kołodziej (Wilczyska), Marta Fiedor (Łomnica-Zdrój), Julia Wincenciak (Nowy Sącz); II miejsce – Ewa Sadecka (Nowy Sącz), Joanna Rucińska (Szczawa), Zofia Bulsiewicz (Muszyna); III miejsce – Paweł Madzia (Nowy Sącz), Julia Nazimek (Nowy Sącz), Ewelina Boczarska (Nowy Sącz). Wyróżnienie: Katarzyna Sułkowska (Limanowa), Piotr Uryga (Nowy Sącz), Miłosz Koszut (Męcina), Magdalena Mamala (Olszana), Aleksandra Florek (Gołkowice Górne), Aleksandra Haza (Kadcza), Kinga Iwan (Stary Sącz), Wiktoria Kruczek (Podegrodzie), Klara Racoń (Nowy Sącz), Klaudia Bołoz (Łomnica-Zdrój).
IV KATEGORIA WIEKOWA: I miejsce – Maria Wróbel (Muszyna), Patrycja Kotarba (Młodów), Wiktoria Tokarczyk (Stary Sącz); II miejsce – Julka Mika (Nowy Sącz), Martyna Wąchała (Szczawa), Gabriela Motyka (Grybów); III miejsce – Ewelina Oleksy (Binczarowa), Nina Kotarba (Młodów), Zuzanna Malarz (Nowy Sącz). Wyróżnienie: Karolina Sekuła (Bącza Kunina), Monika Błaszczyk (Olszana), Bartłomiej Trzeszczoń (Szczawnica), Jadwiga Kondracka (Nowy Sącz), Edyta Mróz (Nowy Sącz), Patrycja Śliwińska (Muszyna), Katarzyna Domek (Muszyna).
Opr. Rafał Kmak
Fot. PMDK
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź