miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Mogilnie powstanie Dzienny Dom Seniora

0 547

W Mogilnie ma powstać Dzienny Dom Seniora i inwestycja ta otrzymała prawie 300 tys. zł dofinansowania z budżetu państwa. Gmina Korzenna chce w ten sposób prowadzić działalność adresowaną do nieaktywnych zawodowo mieszkańców gminy w wieku powyżej 60 lat. Prace inwestycyjne mają ruszyć jeszcze w tym roku.

 

Czytaj również: Kładka rowerowa nad Popradem powstanie do końca roku

 

Gmina Korzenna zwróciła się o wsparcie w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, proponując uruchomienie placówki, prowadzącej działalność adresowaną do nieaktywnych zawodowo mieszkańców gminy w wieku powyżej 60 lat i otrzymała blisko 300 tys. zł dofinansowania na ten cel.

W Dziennym Domu Seniora w Mogilnie przez osiem godzin od poniedziałku do piątku osoby uczestniczące w programie będą mogły korzystać m.in. z posiłków, zajęć edukacyjnych, sportowo-ruchowych, a także z kinezyterapii.

Na siedzibę wybrano budynek dawnej szkoły w Mogilnie, która zostanie zaadoptowana i odpowiednio wyposażona. W sumie koszty związane z prowadzeniem zajęć szacowane są na blisko 410 tys. zł. Prace inwestycyjne mają być wykonane jeszcze w tym roku, a działalność Dziennego Domu Seniora powinna rozpocząć się od stycznia 2019 roku.

 

 

Opr. MK
Źródło: UG Korzenna
Fot.: pixabay.com (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź