miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Morawiecki: Zaostrzenie regulacji dotyczących zgromadzeń do 11 kwietnia

1 2 046

Nowe ograniczenia dotyczyć będą przemieszczania się i zgromadzeń, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zostały wprowadzone do 11 kwietnia br. Planowane jest wydanie rozporządzenia, w którym znajdzie się zapis dotyczący ograniczenia kontaktów międzyludzkich do minimum, w tym m.in. zakaz przemieszczania dwóch osób (z wyjątkiem rodzin).

 

Czytaj również: Koronawirus Stary Sącz – dezynfekcja, bepłatne parkowanie! A jak w Nowym Sączu?

 
W rozporządzeniu jest zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami: do pracy, apteki  powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej. Zaznaczył, że Takie sytuacje, jak wyprowadzenie psa czy wyjście na spacer jest niezbędne, ale należy je ograniczyć.

 

 

Ograniczenia mają także dotyczyć środków komunikacji miejskiej, jedynie do drugie miejsce będzie mogło być zajęte. Minister zdrowia zaapelował do władz miast o zastosowanie tych zaleceń w transporcie miejskim. Nie doprowadzajmy do takiej sytuacji, gdy przebywanie w jednym autobusie może doprowadzić do zarażenia  powiedział Szumowski. Z kolei w uroczystościach, obrzędach religijnych może uczestniczyć do 5 osób (nie dotyczy służby liturgicznej).

Dopuszczalne będzie przebywanie kilku osób w pomieszczeniu tylko tam, gdzie jest to absolutnie konieczne. Premier Morawiecki zaapelował o wdrażanie pracy zdalnej. Na konferencji poinformowano, że wszystkie dotychczasowe ograniczenia dotyczące galerii handlowych, pubów i restauracji są aktualne.

Opr. Rafał Kmak
źródło: ISBnews 
fot. KPRM

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Anna pisze

    A co z ludźmi którzy pracują na budowę oraz na delegacje?

Zostaw odpowiedź