miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

MPK wydłuży kursy do Czarnego Potoku! Wystartują one już 10 czerwca

1 1 021

Uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie przez miasto Nowy Sącz od gmin Łącko oraz Łukowica zadań w zakresie publicznego transportu zbiorowego i zawarcia porozumień zostały jednogłośnie podjęte przez radnych na ostatniej Sesji Rady Miasta. Jak zapewnia prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, kursy do Czarnego Potoku będą realizowane już od 10 czerwca.

 

Czytaj również: Przebudowa wiaduktu na ul. Zielonej rozpocznie się dopiero w przyszłym roku

 

– Jeżeli chodzi o gminę Łącko, to kursy zostaną wydłużone do Czarnego Potoku (linia 33) i planujemy wystartować już 10 czerwca. Trwają prace dotyczące porozumienia z gminą Łukowica (linie 33 i 34), a termin uruchomienia połączeń nie jest jeszcze znany. Na tych trasach nie angażujemy nowych linii komunikacyjnych ani nowych kursów, wówczas ma to sens ekonomiczny. Wszystko będzie wykonywane na bazie dotychczasowych połączeń. Dziennie będzie po kilkanaście kursów w jedną i w drugą stronę (linie 33 i 34). Na chwilę obecną przyjęte są porozumienia międzygminne i czekają one na podpisanie – powiedział Andrzej Górski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu.

Wydłużone zostaną kursy aktualnie realizowane dla Podegrodzia (linia przez Podegrodzie do Olszany) czyli do Czarnego Potoku w gminie Łącko. Rozkład jazdy autobusów zostanie dostosowany do rozkładu szynobusu, a szczegóły będą znane już w najbliższym czasie.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. keisyr pisze

    Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Saczu czy Wiejskie Przedsiebiorstwo Komunikacyjne w Nowym Saczu ???
    Należy odbudować PKS w Nowym Saczu, który powinien obslugiwac okoliczne wsie !!!

Zostaw odpowiedź