miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mularczyk walczy o to, aby powstała obwodnica Chełmca!

2 1 323

Ponieważ środki finansowe na budowę obwodnicy Chełmca w kwocie 32 600 000 złotych są niewystarczające – Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Arkadiusz Mularczyk postanowił podjąć działania, mające na celu zwiększenie puli na realizację tej ważnej inwestycji.

 

Czytaj również: 1,4 km drogi za 55-56 mln. zł? – KLIK

 

– W ubiegłym tygodniu uzyskaliśmy informację, że ogłoszono przetarg na budowę tzw. łącznika 1,5 kilometra drogi krajowej nr 28 będącej obwodnicą Chełmca, która jest niezwykle wyczekiwaną inwestycją w regionie. Pozwoli ona połączyć obwodnicę północną z zachodnią i ominąć gminę Chełmiec przez wszystkie samochody jadące tranzytem na Podhale. Dowiedzieliśmy się, że te środki, które zostały zabezpieczone w budżecie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w kwocie 32 600 000 złotych są niewystarczające, ponieważ dwie firmy, które wystartowały w przetargu zaproponowały kwotę 55 i 56 milionów złotych. Uważam, że nie można marnować czasu. W tej sprawie wystosuję zapytanie poselskie do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie z prośbą o rozważenie zmiany specyfikacji warunków tego przetargu oraz podwyższenie kwoty finansowania tej inwestycji – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Arkadiusz Mularczyk podkreśla, że bardzo mu zależy, aby w ciągu najbliższych tygodni doszło do rozstrzygnięcia tego przetargu, ponieważ pozwoli to na stworzenie projektu oraz budowę obwodnicy Chełmca.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Ak pisze

    Co on nagle taki aktywny, chyba mu się Bruksela marzy, więc trzeba się pokazać

  2. Jerzy pisze

    Kochany p ośle obiecanki jeszcze niczego nie załatwiły ja również mogę wystosować zapytanie obywatelskie do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie z prośbą o rozważenie zmiany specyfikacji warunków tego przetargu oraz podwyższenie kwoty finansowania tej inwestycji – tylko że minister i GDDK ma to w 4 literach. i odpowie pokazując serdeczny palec. Wpierw kochany pośle napisz i uzyskaj zmiany specyfikacji warunków tego przetargu oraz podwyższenie kwoty finansowania tej inwestycji . Zapowiedz zapytania niczego nie zmienia. Do roboty Panie pośle profesjonalizm pilnie poszukiwany.

Zostaw odpowiedź