miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Müller: Od jutra modyfikacja zasad kwarantanny granicznej

0 1 722

Modyfikacja zasad kwarantanny granicznej nastąpi od 30 marca; wszystkie wyłączenia z kwarantanny dotyczące m.in. osób zajmujących się transportem zawodowo lub studentów pozostają bez zmian – podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller.

 

Czytaj również: Mamy 16 965 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W Subregionie 82 infekcje [Raport 29.03.2021]

 

Zgodnie z przedstawionymi na poniedziałkowej konferencji prasowe modyfikacjami, dla przybywających ze strefy Schengen kwarantanna będzie obowiązkowa, ale zwalniać z niej będzie negatywny test (PCR lub antygenowy) na obecność koronawirusa nie starszy niż 48 godzin; dla przybywających do Polski ze strefy spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna bez wyjątku.

 

 

Osoby, które chociażby są kierowcami, zajmują się transportem zawodowo, czy osoby studiujące – te wszystkie wyjątki, które były wpisane do rozporządzenia – i są cały czas dostępne na stronie gov.pl/koronawirus – one w tym zakresie pozostają, jeżeli chodzi o wyłączenia z kwarantanny – powiedział rzecznik rządu na briefingu prasowym.

 

 

Zasady kwarantanny granicznej dotyczą podróżujących każdego rodzaju transportem. Podróżujących spoza strefy Schengen z kwarantanny nie zwalnia test wykonany w kraju, z którego przybywają.

Każdy z przyjezdnych, zarówno ze strefy Schengen, jak i spoza niej, będzie miał możliwość wykonania testu w Polsce i jeśli wynik będzie negatywny będzie zwalaniany z kwarantanny.

źródło: PAP
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź