miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

#MuremZaBełmcem – akcja społeczna w internecie!

5 2 647

Po publikacji naszego materiału „Bełmiec”. Klip mieszkańców Chełmca w sieci (kliknij/przeczytaj) w sieci rozpoczęła się akcja pod nazwą #MuremZaBełmcem. Zainicjowali ją zwolennicy zespołu z Chełmca, którzy podczas kręcenia teledysku w nagraniu uwiecznili momenty malowania sprayem znaków drogowych. Wszystko wskazuje na to, że muzykom przyjdzie za ten czyn słono zapłacić…

 

Czytaj również: Na komendzie Policji polała się krew…

 

– W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu jest prowadzone postępowanie dotyczące uszkodzenia w okresie między 1, a 2 marca 2019 roku w miejscowości Biczyce Dolne na rondzie im. S. Czesławy Lorek czterech tablic prowadzących ciągłych U-3c usytuowanych na wyspie środkowej ronda – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej KMP w Nowym Sączu.

Wszystko wskazuje na to, że wybryki członków zespołu Bełmiec Records nie pozostaną służbom obojętne. Co więcej straty poniesione przez GDDKiA wyceniono na ponad 5 tys. złotych. – Nieznany sprawca bądź sprawcy uszkodzili ww. tablice poprzez namalowanie farbą koloru czarnego i żółtego na każdej z nich napisu „Bełmiec” w wyniku czego powstała łączna suma strat w wysokości ponad 5300 złotych na szkodę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie Rejon Nowy Sącz. Postępowanie jest prowadzone w sprawie o przestępstwo z art. 288 § 1 Kodeksu karnego (Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5). Funkcjonariusze sądeckiej Policji prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy/sprawców uszkodzenia tablic – uzupełnia rzeczniczka.

 

Zrzut ekranu z oficjalnego konta serwisu miastoNS na Facebook

 

Niestety pomimo prób nie udało nam się skontaktować z osobami z zespołu Bełmiec Records. W sieci natomiast pojawiło się mnóstwo komentarzy broniących muzyków:
Widzę że ktoś tu nie zna się na sarkazmie ironii i brakuje mu poczucia humoru;
Spoko ziomeczki👍 śledzę ich dokonania od dłuższego czasu i widzę duży progres w ich wykonach jak i clipach. Uważam że promują Chelmiec (już się o nim i o ich pisze i mówi 😁) , wyrażając siebie, to co ich kręci, śmieszy lub co się im nie podoba. A że w taki sposób? Nad gustami się nie dyskutuje. Jak się komuś nie podoba to niech nie ogląda. Lepiej żeby wyżywali się w swoich clipach tekstach niż w realu. Super zoimki!! Jesteście zaje_isci. Oby tak dalej 👏👍🤘💪
Postępowanie? Proponuję kubeł zimnej wody dla otrzeźwienia.
Z tego co widziałem zanim filmy znikły z sieci to na samym początku tłumaczyli, że wszystko to satyra, a zostali przerobieni na zbrodniarzy wojennych. Zajmijcie się czymś pożytecznym.

Dodatkowo inicjatywa #MuremZaBełmcem ukazuje, że ich nagrania cieszą się coraz większą popularnością. Film oraz konto muzyków niestety zostały skasowane z sieci (nie ma możliwości obejrzenia filmu w serwisie youtube, ani odwiedzenia ich konta na FB), niemniej mocno trzymamy kciuki, aby sprawy szybko się wyjaśniły, a zespół mógł powrócić do spokojnego tworzenia kolejnych teledysków.

 

 

Rafał Kmak

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. Zdzisław pisze

  Dalej próbujecie wybić się na Bełmcu ? Bo was poprzedni post na temat Bełmca pobil rekordy strony . Bełmiec afery różnej formy , #muremzaBelmiec

  1. Krysia pisze

   Z tego co obserwuje to do rekordu to jeszcze hohoho 😉

 2. Zdzisław pisze

  Krycha to słabo obserwujesz essa wariacik

 3. Maripo pisze

  A ja bym chciał ten klip obejrzeć….

 4. Lulu pisze

  Czyli jak pierwszy lepszy typ wymaluje Wam domy sprayem, nagra to i wstawi na yt, to również będziecie go bronić, bo przecież wszystko jest super? 😂 Aha.
  Niech sobie tworzą co chcą, ale trzeba liczyć się z konsekwencjami…

Zostaw odpowiedź