miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Myśliwi pomagają poszkodowanym w pożarze. Zebrali prawie 30 tys. złotych

0 1 892

Łowczy Okręgowy Bogusław Rataj, Członek Naczelnej Rady Łowieckiej Roman Graj oraz przedstawiciele Kół Łowieckich Koledzy: Andrzej Makowski, Józef Wyrostek i Dariusz Więcek udali się do Nowej Białej. Odwiedzili oni rodziny poszkodowane w czerwcowym pożarze, którym swoją obecnością chcieli dodać otuchy. Jednocześnie przekazali finansową pomoc od myśliwych Nowosądeckiego Okręgu PZŁ skierowaną do rodzin poszkodowanych kolegów myśliwych w wysokości 26.850 złotych.

 

Czytaj również: „Wokół małopolskich lasów – myśliwy to prawdziwy ekolog” – rozstrzygnięcie konkursu

 

Za dar serca i myśliwską solidarność Łowczy Okręgowy Bogusław Rataj dziękuje następującym Kołom Łowieckim: SOKÓŁ Krynica, GORCE Nowy Targ, ROSOMAK Poronin, LIS Korzenna, JAWORZ Limanowa, GŁUSZEC Nowy Targ, SZARAK Nowy Targ, SZAŁAS Ujanowice, SABAŁA Zakopane, ROGACZ Nowy Sącz, PONOWA Nowy Targ, LUBAŃ Krościenko, SMREK Niedzica, HUBERT Tymbark.

Podziękowania należą się również myśliwym: Jerzemu Górskiemu z Wrocławia, Janowi Zysnarskiemu, Krzysztofowi Sobolewskiemu, Januszowi Kołton, Małgorzacie Więcek, Andrzejowi Fiedor

 

Zgodnie z ustaleniami służb nadzoru budowlanego w nowej Białej uszkodzonych w różnym stopniu zostało 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin. Spłonęło lub zostało uszkodzonych około 25 zabudowań gospodarczych. Pożar, który objął obszar o powierzchni ok. 1 ha został opanowany o godzinie 22.07 tj. po 3 h i 42 minutach od przybycia pierwszych sił i środków KRSG. W wyniku pożaru obrażeń doznało 8 mieszkańców oraz 1 strażak z OSP. Na miejscu akcji pomoc została udzielona w sumie 17 osobom z czego 9 osób zostało przetransportowanych do szpitali w Nowym Targu i Zakopanem.

źródło: Krzysztof  Pyrdoł- Rzecznik Prasowy ZO PZŁ w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź