miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na co dzień pilnuje bezpieczeństwa, po służbie ratuje ludzkie życie! Policjant z tytułem „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Narodu Polskiego”

0 862

Odznaka “Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Narodu Polskiego” to dowód uznania za najpiękniejszy dar, jakim jest bezinteresowne i długoletnie oddawanie krwi. Otrzymał ją st. sierż. Paweł Mrowca z Komisariatu Policji w Starym Sączu. Policjantem jest od pięciu lat, a krew oddaje od szesnastu.

 

Czytaj również: Newag wypracował 71,7 mln zł w III kwartale tego roku! Łącznie to już prawie 200 milionów

 

Mimo, że Minister Zdrowia odznaczył policjanta końcem ubiegłego roku, przez stan epidemii wyróżnienie trafiło do policjanta dopiero kilka dni temu. Bez względu na to cieszy go tak samo. 9 listopada br. funkcjonariusz odebrał odznakę w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu.

Przy Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu prężnie działa Klub Honorowych Dawców Krwi, zrzeszający obecnie kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Sądeccy policjanci od lat organizują i aktywnie włączają się w akcje oddawania krwi, a dzieląc się tym bezcennym darem przyczyniają się do ratowania zdrowia i życia innych ludzi. W kilku ostatnich akcjach krwiodawstwa przeprowadzonych na terenie sądeckiej komendy zarówno policjanci, jak i pracownicy cywilni oddali kilkadziesiąt litrów krwi.

 

 

źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź