miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Na co dzień walczą o nasze życie. Dzisiaj druhowie z OSP Podrzecze sami potrzebują pomocy [Udostępnij]

0 1 444

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Podrzeczu (gm. Podegrodzie) postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zebrać brakującą kwotę do nowego wozu bojowego. Pozostała już niewielka kwota. Koszt pojazdu to niemal milion złotych. Chłopakom brakuje już niewiele. – W ramach zbiorki środków na wkład własny do nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego uruchomiliśmy zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Prosimy o wsparcie i udostępnianie ze strażackim pozdrowieniem: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – mówi w rozmowie z miastoNS.pl druh Wojciech Podmański.

Czytaj również: „Budujemy mosty, dla Pana Starosty”. Pół miliona na inwestycję w Wierchomli

Drodzy Mieszkańcy oraz Sympatycy OSP Podrzecze. Jak już wiecie, odebraliśmy promesę na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Samochód Star 266 z którego korzystamy na co dzień, dzielnie nam służy już od przeszło 14 lat jednakże jako 42 latek coraz częściej wymaga kosztownych napraw i serwisu – informują strażacy OSP Podrzecze.

Jednostka od zeszłego roku zasiliła szeregi KSRG, jednocześnie wraz z posiadaną przyczepę „Covidową” zakupioną z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej współtworzy poprzez 4 pluton, Kompanię logistyczną „Watra” w ramach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego (WOO), przez co zasięg ich działań sięga nie tylko powiatu nowosądeckiego, ale również całego województwa małopolskiego.

Druhowie pragnąc sprostać wymaganiom jakie stawia nam dzisiejsza rzeczywistość, a w szczególności charakter i zakres akcji do jakich są dysponowani, postanowili podjąć działania w celu pozyskania nowego samochodu ratowniczo gaśniczego. Dzięki wielu osobom udało im się zakwalifikować na listę jednostek, które zostały przewidziane do dofinansowania, a następnie otrzymali promesę oraz środki z budżetu Gminy Podegrodzie.

Na dzień dzisiejszy do zakup samochodu i jednocześnie wybudowania dla niego tymczasowego garażu brakuje im kwoty 200 tys. złotych. Strażacy na co dzień nie tylko uczestniczą w akcjach ratowniczych, ale również działają na rzecz naszej lokalnej społeczności angażując się w różne formy aktywności.

Link do zbiórki funduszy na zweryfikowanym profilu zrzutka.pl – KLIK
To oni na co dzień ratują nasze życie i dbają o nasze bezpieczeństwo. Dzisiaj to Ty możesz wesprzeć strażaków drobną wpłatą lub chociażby udostępnieniem informacji na Facebooku

Ostatnie lata były dla nas bardzo pracowite, zarówno pod względem działań ratowniczych, jak również różnych akcji podejmowanych na rzecz naszej małej ojczyzny. Dzięki wielu wspaniałym osobom, które zrozumiały nasz trud, zaangażowanie i czekające nas wyzwania, dotarliśmy do chwili w dziejach naszej jednostki, w której decyzją Komendanta Głównego PSP zostaliśmy wpisani na listę jednostek, które otrzymają dofinansowanie na zakup nowego średniego samochodu pożarniczego – poinformowali druhowie OSP Podrzecze. –  Wiadomość ta niezmiernie na ucieszyła, stawiając jednocześnie przed nami zadanie, któremu sami – bez Was – nie jesteśmy w stanie podołać, mianowicie pozyskania środków finansowych na wkład własny na zakup nowego samochodu pożarniczego.

Przypomnijmy, 19 stycznia w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisano dokument na mocy którego OSP Podrzecze otrzyma wsparcie finansowe w zakupie nowego samochodu bojowego. Koszt takiej maszyny to około miliona tys. złotych. Urząd Gminy w Podegrodziu zabezpieczył na ten cel 350 tys. złotych. Środki przekazane przez ministerstwo rozdysponowane będą w maju, może to być około 400 tys. złotych. Resztę musi pokryć jednostka OSP (około 200 tys. złotych).

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź