miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nasunięto 13 segmentów nowej konstrukcji w Kurowie, pracę idą pełną parą! [Zdjęcia]

6 1 525

Nasunięty został 13 segment budowanego mostu na rzece Dunajec w m. Kurów i w ten sposób powstająca od strony Nowego Sącza przeprawa dotarła do rzeki. By przekroczyć koryto Dunajca trzeba dobudować 6 segmentów. Prace idą w dobrym tempie. Szacuje się już 47% zaawansowania projektu. Zakończenie planowane jest na kwiecień 2022 r.

 

Czytaj również: 25 571 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem! W Małopolsce to 2229 przypadków [Raport 14.11.2020]

 

Realizacja budowy rozpoczęła się w lipcu 2019 r.na drodze krajowej nr 75. Zgodnie z planami inwestycja o wartości ponad 189 mln zł powinna być gotowa w kwietniu 2022 roku. Według GDDKiA obecnie zaawansowanie prac na moście w Kurowie wynosi 47 proc.

 

 

Nowy obiekt zastąpi istniejący zbyt wąski most, który został wybudowany w 1943 r. Zaprojektowano go zgodnie z parametrami technicznymi wymaganymi dla drogi klasy GP (główna przyśpieszona). Nowy most powstaje poniżej starego i dłuższy od poprzednika o 200 m. Całkowita jego długość wyniesie 602 metry, szer. 17,18 m, natomiast pylony wznosić będą się na ok. 33,5 m od poziomu terenu.

Most będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ze względu na jego konstrukcję i lokalizację możliwa będzie dobudowa drugiej jezdni z dodatkowym mostem, kiedy zapadanie decyzja o budowie nowej trasy do Nowego Sącza tzw. “sądeczanki”.

W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75: od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie.

źródło: PAP
fot. GDDKiA

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
6 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Brawo PiS ! To jest inwestycja z rozmachem !
  Tymczasem dziad Handzel zablokował ulice Barską, Broniewskiego i Paderewskiego w Nowym Sączu wiejskim minirondem o jednym pasie ruchu !
  Doprowadzić Handzla do prokuratora !

 2. Lukasz pisze

  co za pisowska tfu bieda !! kto to widział taki most !! jak rozmach to zrobic po 3 pasy w jedną strone !! do krakowa jest 120km a pis sie szczyci ze zrobil 600m haha , i to bez kamer nawet zaraz kksy upięknią !! keisyr na badania mularczykowa juz pisze petycje do sadeczan

 3. Marcin pisze

  Czyli idąc twoim tokiem myślenia to PiS za swoje działania powinien pójść na szafot

  1. keisyr pisze

   Tak na szafot! PiS na szafot! Ale szafot powinien być im. Św. Lecha i Maryji Kaczyńskich. Pani prezydent Mularczyk proszę o interwencje w rządzie PiS w tej sprawie!

   1. Marcin pisze

    Czyli wszyscy pisowcy powinni być zdekapitowani na szafocie nazwanym ich imieniem. O ironio co to by było za widowisko.

    1. keisyr pisze

     booosko było by

Zostaw odpowiedź