miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie przyjęli go do szpitala i zmarł! Sekcja zwłok wykazała, że miał koronawirusa

0 3 143

56-latek, który nie został przyjęty do szpitala w Limanowej z uwagi na brak wyniku testu na koronawirusa i później zmarł, był chory na COVID-19 – wykazała sekcja zwłok. O jej wstępnych wynikach poinformował w piątek szef limanowskiej prokuratury Mirosław Kazana – poinformował portal limanowa.in.

 

Czytaj również: Marian Cycoń nie żyje. Polityk i samorządowiec z krwi i kości miał 80 lat

9 listopada 56-letni mężczyzna, który zgłosił się na SOR szpitala w Limanowej (woj. małopolskie). Mimo że – jak podaje lokalny portal limanowa.in – uskarżał się na duszności i problemy z oddychaniem, został odesłany do domu. 

Pełniąca dyżur lekarka nawet nie zobaczyła pacjenta, od jego żony otrzymała wystawione poprzedniego wieczoru skierowanie na oddział, miała jednak nie zgodzić się na przyjęcie pacjenta, bo ten nie posiadał wyniku testu w kierunku koronawirusa. Małżeństwo postanowiło wrócić do miejsca zamieszkania – czytamy w artykule na limanowa.in. 

W drodze powrotnej do domu mężczyzna gorzej się poczuł. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, lecz mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, pacjenta nie udało niestety uratować. Sekcja zwłok wykazała, że był chory na Covid-19.

Sekcję zwłok zmarłego mężczyzny przeprowadził warszawski zakład medycyny sądowej. – Przyczyną zgonu tego mężczyzny była niewydolność oddechowa w przebiegu infekcji COVID-19 […] To wstępna opinia, szczegółowo otrzymamy w swoim czasie – powiedział (cytowany przez limanowa.in) Mirosław Kazana, szef Prokuratury Rejonowej w Limanowej.  

Prokuratur wszczęła w tej sprawie postępowanie wyjaśniające pod kątem nieudzielenia pomocy i nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Postępowanie wyjaśniające prowadzi również dyrekcja szpitala powiatowego w Limanowej. Placówka dysponuje kilkunastoma łóżkami dla pacjentów, którzy mają objawy COVID-19, ale nie wykonano jeszcze u nich testu w kierunku koronawirusa. 56-latek nie trafił jednak na oddział.

źródło: limanowa.in, radio ZET
fot. pixabay.com (podglądowe)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź