miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje Kacper Tekieli! Prywatnie mąż Justyny Kowalczyk

0 2 728

Tragiczna wiadomość napłynęła ze szwajcarskich Alp. Nie żyje Kacper Tekieli, specjalista we wspinaczce sportowej, prywatnie mąż urodzonej w Limanowej, mieszkające w Kasinie Wielkiej Justyny Kowalczyk – będącej jedną z najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich w XXI wieku.

Czytaj również: Pijani nastolatkowie nad wodą! O włos nie utonął 16-latek

Jak dowiedział się serwis dts24.pl do tragedii doszło w szwajcarskich Alpach. Potwierdził to Jerzy Natkański, dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Ciało wspinacza odnaleziono w czwartek rano. Zginął w rejonie Jungfrau w szwajcarskich Alpach.

KIM BYŁ KACPER TEKIELI?
Urodzony 23 listopada 1984 roku Kacper Tekieli był specjalistą we wspinaczce sportowej, posiadał tytuł nadany przez Polski Związek Alpinizmu.
W Tatrach przeszedł około 300 dróg wspinaczkowych, zwłaszcza najważniejsze ściany górskie. Później uczestniczył m.in. w wyprawach na Makalu i Broad Peak Middle, pokonał drogi w Alpach („trylogia alpejska północnych ścian: Eigeru, Matterhornu, Grandes Jorasses), Kolorado (Octopussy), a także na Alasce i Newadzie.

Ostatni wpis Justyny Kowalczyk w mediach społecznościowych:

Źródło: dts24.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź