miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje ks. mgr lic. Mariusz Kmak. Duchowny z Florynki miał tylko 37 lat

0 3 811

7 lipca 2024 roku, w wieku 37 lat życia, w 11 roku kapłaństwa, zmarł śp. Ks. mgr lic. Mariusz Kmak – notariusz i kierownik kancelarii Sądu Diecezjalnego w Tarnowie. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce w środę (10 lipca) o godz. 11.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Czytaj również: Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik. Tragedia w lesie na Sądecczyźnie

Urodził się 21 maja 1987 roku w Krynicy-Zdroju, jako syn Mariana i Marii zd. Motyka. Pochodził z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce. Egzamin dojrzałości złożył w 2007 roku w Technikum Ekonomicznym w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Grybowie, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w dniu 25 maja 2013 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie (od 1 września 2013 roku). Ponadto sprawował funkcję wicenotariusza ds. łączności internetowej oraz dekanalnego duszpasterza liturgicznej służby ołtarza w dekanacie Żabno.

W 2016 roku został skierowany na studia specjalistyczne na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie w Hiszpanii, które ukończył w 2021 roku, uzyskując tytuł licencjata prawa kanonicznego.

Od 2021 roku pracował jako notariusz w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie, a od 2023 roku także jako kierownik kancelarii tegoż Sądu.

Źródło: Diecezja tarnowska
Fot.: Gość Niedzielny | Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź