miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nie żyje Oktawian Duda. Honorowy członek PTTK miał 85 lat

0 1 282

W wieku 85 lat zmarł Okrawian Duda. Mężczyzna był Honorowym Członkiem PTTK w Nowym Sączu. Został wyróżniony wieloma odznakami za swoją działalność. Wśród nich m.in.: medalem „W uznaniu zasług w rozwoju kultury fizycznej i turystyki”, Srebrną Honorową Odznaką PTTK, odznaką „25 lat w PTTK”, brązową odznaką „Zasłużony działacz LOK”, srebrną odznakę „Zasłużony w rozwoju Sądecczyzny” czy złotą odznaką „Za zasługi dla województwa nowosądeckiego”. Oktawian Duda został również uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi. Msza Św. żałobna zostanie odprawiona we wtorek 22 listopada o godz. 12:00 w Kościele MBN na Millenium. Ciało spocznie na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich.

Czytaj również: Nie żyje Andrzej Janisz, wieloletni dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Nowym Sączu

Oktawian Duda urodził się w 1937 roku w Krzemieńcu na Kresach. Rodzina Dudy uciekła z miasta w 1943 roku, kiedy rozpoczęła się rzeź wołyńska. Jako nowe miejsce do życia wybrali Nowy Sącz. Tutaj Oktawian Duda ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w 1953 roku. Po szkole studiował na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechnice Warszawskiej.

Pracował w Urzędzie Powiatowym i Urzędzie Wojewódzkim w Nowym Sączu jako geodeta i planista przestrzenny. Był zastępcą dyrektora Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury w latach 1975 – 1998. Sprawował funkcję przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Ochrony Przyrody.

Był członkiem rad naukowych parków narodowych i krajobrazowych – Tatrzańskiego Parku Narodowego, Pienińskiego Parku Narodowego, Gorczańskiego Parku Narodowego i Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

W Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym działał od 1954 roku, jako znakarz szlaków czy współorganizator rajdów „O Złoty Kompas”. Był autorem, książki „Cmentarze wojenne I wojny światowej w Galicji Zachodniej”.

Źródło: Facebook | Rodzina

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź